orange 3 GB

GDC 2020 odbędzie się dzięki potędze internetu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Konferencja twórców gier, czyli GDC została w tym roku odwołana. Okazuje się jednak, że treści, które miały być tam przedstawione, nie odejdą w zapomnienie. Okazuje się, że wszystkie istotne pokazy, wykłady i panele się odbędą. Jak? No cóż, dzięki potędze internetu. Organizatorzy GDC planują transmisję darmowych, nagranych wersji rozmów, które prezenterzy zamierzali przeprowadzić między 16 a 20 marca. Szkoda, że organizatorzy innych wydarzeń nie wpadli na to banalnie proste rozwiązanie.

GDC 2020 online

GDC 2020 online

Na pewno dużą inspiracją był tutaj Microsoft. Twórca Windowsa jeszcze przed odwołaniem GDC 2020 ogłosił, że co prawda nie pojawi się osobiście z powodu obaw przed koronawirusem, jednak przeprowadzi wszystkie spotkania w formie telekonferencji. Dodatkowo firma obiecała, że udostępni przygotowane w ten sposób nagrania w sieci, gdzie każdy będzie mógł je obejrzeć całkowicie za darmo. I to właśnie okazało się strzałem w dziesiątkę. Można wręcz powiedzieć, że wielu programistów i mniejszych twórców, którzy nie mieli możliwości stawić się osobiście na GDC 2020, będzie mogło zapoznać się z tym, co w konferencji najlepsze. Dodatkowo nie będą musieli wybierać pomiędzy interesującymi ich panelami, ponieważ uzyskają dostęp do wszystkich treści.

Zobacz też: Redmi Note 9 Pro jednak ze Snapdragonem, a to nie koniec dobrych wieści

Oczywiście rozumiem, że nie zastąpi to prawdziwych spotkań. Inaczej wygląda oglądanie transmisji, a inaczej osobisty udział. Dodatkowo w jego trakcie można nawiązać tak istotne w branży znajomości i kontakty. Dobrym pomysłem byłoby połączenie obydwu rozwiązań w przyszłych latach organizowania tego imprezy. Wielka szkoda, że nikt nie wpadł na to, żeby w ten sposób zorganizować targi MWC 2020. Miejmy jednak nadzieję, że korzystanie z takich metod w przyszłości nie będzie wymagane.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy