POCO F1 z MIUI 12

Pocophone F1 z oficjalnym Androidem 10 i MIUI 11

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Po długim oczekiwaniu Xiaomi wreszcie rozpoczęło aktualizację OTA do Androida 10 i MIUI 11. Nowa aktualizacja o numerze MIUI V11.0.6.0.QEJMIXM dodaje także poprawki bezpieczeństwa przygotowane przez Google na luty. Biorąc pod uwagę, że Pocophone F1 został wydany w 2018 roku, to okres jego wsparcia jest wręcz ponadprzeciętny. Smartfon ten zaczynał swoją przygodę z Androidem 8.1 i nakładką MIUI 9. Jest to więc jego druga, duża aktualizacja systemu operacyjnego.

Pocophone F1 Android 10

Pocophone F1 Android 10

Oczywiście nie jest to pierwsze podejście producenta do aktualizacji tego urządzenia. W styczniu 2020 roku Xiaomi udostępniło niewielkiej grupie Androida 10 dla Pocophone F1, jednak proces został zatrzymany po odkryciu kilku rażących błędów w oprogramowaniu. Tym razem jednak wszystko ma przebiegać bez najmniejszych zakłóceń. Mam nadzieję, że to prawda. Biorąc pod uwagę obecne zamieszanie wokół Mi A2 Lite, nie zdziwiłbym się, gdyby część użytkowników wstrzymywałaby się ze zaktualizowaniem swojego Pocophone. Przyznam także, że zawsze promuję taką postawę. I tak znajdą się ludzie, którzy zaktualizują swoje urządzenie — czemu więc nie poczekać kilku dni i nie oszczędzić sobie potencjalnych kłopotów?

Zobacz też: Wkrótce premiera filmu Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge

Aktualizacja do Androida 10 jest dostarczana w formie pliku o rozmiarze 1,9 GB, podczas gdy poprawka bezpieczeństwa z lutego 2020 roku ma rozmiar 375 MB. Miejmy nadzieję, że producent naprawił wszystkie błędy z poprzedniej wersji. Android 10 jest dużą aktualizacją, która przynosi wiele zmian obok tych dostępnych w MIUI 11. Zapewnia ona między innymi ogólnosystemowy tryb ciemny. MIUI 11 samo w sobie natomiast zapewnia poprawę jakości dźwięku w urządzeniu oraz tryb ekstremalnego oszczędzania energii. A czy ktoś z Was zaktualizował już swojego Pocophone F1 do Androida 10? Zapraszam do podzielenia się doświadczeniami w komentarzach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy