OnePlus ostatecznie skończyło ze smartfonami 4G. Producent oficjalnie ogłosił, że każdy z jego nadchodzących smartfonów będzie urządzeniem obsługującym sieć piątej generacji. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, kto będzie głównym dostawcą procesorów do urządzeń giganta. MediaTek raczej nie ma powodów do świętowania. Z drugiej strony raczej nikt się go tam nie spodziewał, prawda? 

OnePlus 8 z 5G

Oczekuje się, że w przyszłym miesiącu OnePlus ogłosi serię OnePlus 8. Obydwa modele z tej rodziny, czyli zarówno OnePlus 8, jak i OnePlus 8 Pro będą pracowały pod kontrolą Sandpragona 865. Potwierdził to Pete Lau, wydając krótki komunikat o następującej treści:

OnePlus współpracuje z Qualcommem od początku naszej działalności. Rozpoczęliśmy z nimi erę 5G i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, co będzie dalej.

Warto tu przypomnieć, że Snapdragon 865 nie ma wbudowanego modemu 5G. Właściwie to sam w sobie nie obsługuje nawet sieci 4G. Producent sprzedaje go jednak w pakiecie wraz z układem Snapdragon X55 5G, który jest odpowiedzialny za transmisję danych zarówno w sieci 5G, jak i LTE. Oznacza to, że każdy telefon z procesorem Snapdragon 865 powinien mieć po wyjęciu z pudełka obsługę 5G, prawda?

Zobacz też: Najlepszy pracodawca w Europie? Huawei!

Otóż nie. Firma iQOO udowodniła, że możliwa jest produkcja modeli 4G z układem Snapdragon 865. Przedstawione wyjaśnienie jest takie, że obsługa 5G została wyłączona w urządzeniu. Nie wiadomo, czy inni producenci zrobią to samo, aby zapewnić tańszą opcję dla rynków, na których 5G nie jest jeszcze dostępne. Jednak nie należy z góry zakładać, że układ Snapdragon 865 jest gwarantem obsługi sieci piątej generacji. Wracając jednak do OnePlus 8, to nie będzie on jedynie pierwszym smartfonem producenta z obsługą sieci 5G. Do tego dojdzie wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 120 Hz i obsługa bezprzewodowego ładowania.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.