disney+ w polsce

Koniec plotek i domysłów. Wiemy, kiedy Disney+ pojawi się w Polsce

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Na debiut Disney+ w Polsce czeka wielu widzów, o czym świadczą liczne internetowe dyskusje i plotki na temat ostatecznej daty debiutu platformy w naszym kraju. W ostatnim czasie pojawiła się mylna informacja, że Disney+ pojawi się na naszym rynku latem 2020 roku. Wiemy już jednak kiedy naprawdę platforma zadebiutuje w Polsce.

Disney+ nie będzie dostępny w Polsce w tym roku

Widzowie już od dłuższego czasu spekulowali, kiedy Disney+ zawita do Polski. Niektórzy doszukiwali się nawet informacji na ten temat w zwiastunach promujących nową platformę. Pewne poszlaki wydawały się sugerować, że Disney+ pojawi się u nas 24 marca 2020 roku. Dołączylibyśmy wtedy do grupy kilku krajów Europy Zachodniej.

disney+ w polsce

6 marca Disney ogłosił, że jego platforma VOD zawita do Polski latem 2020 roku, podobnie jak w przypadku m.in. Portugalii czy Belgii. Informacja została jednak poprawiona. W nowej wersji Polski nie ma już na liście krajów, w których Disney+ pojawi się w najbliższym czasie. Najnowsze informacje mówią, że serwis pojawi się w naszym kraju w 2021 roku. Nie ma tu już mowy o domniemaniach i przewidywaniach. Taką informację przekazała bowiem Marta Szafrańska, szefowa corporate communications, publicity & corporate citizenship w The Walt Disney Company, cytowana przez portal wirtualnemedia.pl. Przedstawicielka Disneya nie odpowiedziała jednak portalowi, skąd na oficjalnej stronie wzięła się mylna informacja o debiucie Disney+ w Polsce w tym roku.

Czytaj także: Uniwersum gier Disneya może być rozbudowane

Potwierdzona informacja o premierze Disney+ w Polsce może oznaczać koniec plotek i domysłów w tej kwestii, przynajmniej na razie. Na przełomie 2020 i 2021 roku gorącym tematem może być to, w jakim konkretnym miesiącu Disney+ pojawi się w naszym kraju. Wtedy jednak być może będą dostępne bardziej szczegółowe informacje na ten temat od samego Disneya.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy