Oppo 5G Landing Project

Oppo realizuje swoją strategię – firma chce podbić świat

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Oppo, znany chiński producent smartfonów, realizuje swój plan globalnej ekspansji. Producent zdaje się w ogóle nie obawiać koronawirusa i gdy większość firm przygotowuje się do spadku zainteresowania, Oppo nastawia się na zwiększenie swoich udziałów na całym świecie. W tym celu marka pracuje nad tym, aby nawiązać współpracę z 11 największymi operatorami telekomunikacyjnymi na całym świecie. Ma się to odbyć w ramach jej inicjatywy Oppo 5G Landing Project. 

Oppo 5G Landing Project

Oppo 5G Landing Project

Kilku z tych nowych partnerów telekomunikacyjnych to między innymi Orange, francuska marka telekomunikacyjna, dobrze znana także w Polsce, czy Deutsche Telekom, którego kojarzymy raczej pod jego submarką T-Mobile. Możliwe więc, że projekt ten obejmie także nasz kraj. Prezes Oppo ds. globalnego marketingu, Wu Qiang, stwierdził niedawno, że sprzedaż smartfonów firmy na rynku światowym w drugiej połowie 2019 roku ostatecznie przewyższyła sprzedaż na rynku chińskim. Wskazuje to na jej wzrost na rynku zagranicznym. Obecnie Oppo prowadzi działalność, sprzedaje smartfony i oferuje usługi w 40 różnych krajach na świecie. Producent sprzedaje, że początkowo pod wpływem koronawirusa sprzedaż jego urządzeń mocno ucierpiała. Jednak teraz wraca już do stanu sprzed epidemii.

Zobacz też: Koniec brudnych zagrywek Google w stronę Edge

Według kierownika wyższego szczebla im więcej ludzi zostaje w domu, aby uniknąć infekcji, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będą korzystać ze smartfonów. To nieumyślnie prowadzi również do większego popytu na telefony w ogóle. Analitycy są jednak w tej kwestii znacznie mniej optymistyczni i wróżą oni raczej spadek zainteresowania tego typu urządzeniami. Sam także jestem sceptyczny, chociaż wolałbym, żeby to wizja Oppo okazała się prawdziwa. Obecnie linie produkcyjne Oppo przywróciły zdolność produkcyjną do 80 procent. Stan ten wciąż się poprawia. Warto tu podkreślić, że chińskie fabryki Oppo produkują około 45 procent wszystkich smartfonów. Reszta urządzeń jest produkowana za granicą w krajach jak Indie, Indonezja, Algieria i Bangladesz. To właśnie ta dywersyfikacja produkcji może się okazać największą siłą producenta, tuż obok Oppo 5G Landing Project.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy