Vivo NEX Browser

Vivo z własną przeglądarką: minimalizm, prostota i bezpieczeństwo to jej motto

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wczoraj odbyła się konferencja Vivo. Jej główną atrakcją była premiera Vivo NEX 3S. Nie był to jednak jedyny produkt firmy, który wtedy zadebiutował. Obok niego firma zaprezentowała również nową, minimalistyczną przeglądarkę o nazwie NEX browser. Jak widać, Vivo postanowiło pójść w ślady Samsunga i zaoferować własne narzędzie do przeglądania stron internetowych. Jeśli obietnice złożone przez producenta się potwierdzą, to ruch ten jak najbardziej ma sens.

Vivo NEX Browser

Vivo NEX Browser

Vivo Nex Borwser została oparta na jądrze Chrome. Takie rozwiązanie ma oczywiście pewne wady, jednak jego niepodważalną zaletą będzie brak jakichkolwiek problemów z poprawnym wyświetlaniem się stron internetowych. Producent przy okazji zapewnił, że jest ona lżejsza oraz znacznie prostsza od Chrome. I to zarówno pod względem budowy, obsługi, jak i interfejsu. Tym, co najbardziej ucieszy użytkowników, a zmartwi właścicieli stron internetowych, jest jednak wbudowana opcja do blokowania reklam. Nie będę się tu jednak bawił w pouczanie Was, dlaczego reklamy są tak istotne. W końcu tekst jest o przeglądarce internetowej Vivo NEX Browser.

Zobacz też: Polski kanał informacyjny jako pierwszy otrzymał nowe kamery Sony PXW-Z750

Tym bardziej że to nie koniec jej możliwości. Obsługuje ona dodatkowo komendy głosowe. Producent jednak nie potwierdził, czy opiera się to na wbudowanym mechanizmie, czy też współpracy z Asystentem Google. Poza prywatnością Vivo skupiło się w tym przypadku także na bezpieczeństwie użytkowników. Oczywiście duży udział w tym ma silnik Chrome. Jednak firma dołożyła także co nieco od siebie. Niestety, podczas konferencji nie poznaliśmy szczegółów. Nie wiadomo także, czy przeglądarka Vivo NEX Browser będzie dostępna jedynie dla użytkowników smartfonów firmy, czy też trafi do Sklepu Play. Wszystko powinno stać się jasne już na dniach. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy