Na pewno znajdą się tutaj fani jednego z protoplastów gatunku FPS, jakim jest Doom. Jednak czy słyszeliście o grze Doom 64? Wydawałoby się, że jest to po prostu port pierwszej części na platformę Nintendo 64. Jednak nic bardziej mylnego. Biorąc pod uwagę fabułę, jest to raczej pełnoprawny następca drugiej części gry. Cała akcja z gry dzieje się po zakończeniu drugiej części. Gracz musi jeszcze raz wrócić na Marsa i tym razem ostatecznie zgładzić wszystkie demony.

Doom 64 na PC i konsole

Doom 64 na PC i konsole

Czemu jednak piszę o tak starej grze? I to takiej, w którą mało kto w Polsce miał okazję zagrać? Otóż wraz z premierą Doom Eternal gracze będą mogli zakupić także ten tytuł. Pozwoli on na zagłębienie się w starej, jednak dla większości nieznanej historii będącej zwieńczeniem oryginalnej serii. Tytuł ten będzie można kupić na PC, Xbox One i PlayStation 4 wraz z najnowszą grą z serii. Jeśli zdecydowaliście się na jej preorder, to Doom 64 dostaniecie jako gratis. Gracze na Switcha również nie zostaną pominięci, jeśli chodzi o klasyczną przygodę z konsoli Nintendo. Niestety, na premierę Dooma Eternal muszą jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też: Nokia stawia wszystko na ostatnią kartę – olbrzymia pożyczka może ją uratować, albo pogrążyć

Zabrakło tutaj jednak dwóch platform, czyli Androida i iOS. Pamiętajmy, że Doom i Doom 2 oficjalnie trafiły także na te urządzenia. Niestety, nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Chociaż przyznam, że wolałbym raczej doczekać się wsparcia dla kontrolera dla już obecnych tytułów w sklepie. Sam co prawda nie grałem, ale opinie na temat sterowania są niezwykle negatywne. Na koniec warto dodać, że Doom 64 będzie miał swoją premierę 20 marca. Producent natomiast wprowadził jedną, istotną zmianę w grze: teraz będzie ona działała już w 60 klatkach na sekundę na każdej platformie.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.