htc-logo

HTC Sense jest jedną z wielu nakładek od producentów. Ale wyróżnia ją przede wszystkim to, że najczęściej budzi skrajne emocje – albo się ją lubi, albo nienawidzi. Niezależnie od naszego podejścia, interfejs od tajwańskiej korporacji ostatnimi czasy dynamicznie się rozwija. Jeszcze niedawno zadebiutowało jego trzecie wydanie, a teraz możemy już oglądać betę kolejnej wersji, oznaczonej numerem 3.5. Wyciek znaleziono na chińskim XDA, a screeny rzekomo pochodzą ze smartfonu Bliss.

htcsense3.5

htcsense3.5_2

Jak widać, zmieniło się dużo. Ku uciesze użytkowników, pozostawiono szybki dostęp z lockscreena, najciekawszą funkcję interfejsu Sense. HTC usunął starą belkę z dołu ekranu, a na jej miejsce wstawiono dwie przyjemne dla oka ikonki. Pomiędzy nimi zostało dużo miejsca do zagospodarowania, ciekawe co jeszcze może się tutaj pojawić. Widżet pogodowy również wygląda inaczej. Zajmuje prawie cały ekran i wydaje się odchodzić od poprzedniej koncepcji. To może zrazić fanów tajwańskiego producenta, którzy uwielbiali własnie ten konkretny układ zegarka i prognozy. W końcu gdyby oczekiwali innego układu, po prostu odwiedziliby market. Najlepszym rozwiązaniem byłaby (jak zawsze) możliwość wyboru…

Dobrą wiadomością dla nas jest przede wszystkim zmniejszenie wymagań sprzętowych. Wiele razy słyszeliśmy, że Sense 3.0 zżera dużo mocy i słabsze urządzenia nie utrzymają tej nakładki. Ta poprawka jest czymś, z czego wszyscy byliby zadowoleni. Teraz pozostaje nam czekać na oficjalne informacje.

A Wam jak podoba się nowy wygląd? Uważacie, że Sense zmienia się na lepsze?

źródło: androidcommunity.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński