Wiedźmin po premierze serialu na Netflixie stał się bardzo rozpoznawalny na całym świecie. Sprzedaż książek i gier o Geralcie z Rivii poszybowała w górę. Wygląda na to, że praktycznie wszystko, co wiąże się z tą postacią, okazuje się hitem. Miejmy nadzieję, że nie inaczej będzie i tym razem. Firma Dark Horse, która nawiązała współpracę z CD Projektem, przygotowuje serię komiksów o tytule Wiedźmin: Znikające wspomnienia. W skład ma wchodzić cztery zeszyty opisujące życie Wiedźminów w bardzo trudnych czasach, jakie dla nich nastały.

Komiksy Wiedźmin: Znikające wspomnienia przedstawią zupełnie nowe przygody Geralta

Wiedźmin znikające wspomnienia

Wiedźminom żyje się coraz gorzej. Na świecie nie ma już tylu potworów do zabicia. Skutkuje to brakiem zleceń i pieniędzy, które mogliby zarobić. Wszak tym właśnie od zawsze się zajmowali – oczyszczaniem świata z niebezpiecznych kreatur. Czasy jednak się zmieniły i w komiksach Geralt będzie starał się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości. Podczas wizyty w małym miasteczku Towitz przyjmie od burmistrza zlecenie, dotyczące porwań dzieci. Wygląda na to, że za tymi uprowadzeniami stoją żyjące na bagnach i w lasach Mglaki. Wiedźmin jednak przeczuwa, że zadanie to będzie trudniejsze, niż może się początkowo wydawać. Cała historia zostanie opisana w zaledwie kilku komiksach. Z jednej strony szkoda, bo przygód Geralta nigdy dość. Z drugiej – może to dobrze. Mogłoby się okazać, że historię niepotrzebnie rozciągnięto. Jeżeli seria okaże się sukcesem, można będzie stworzyć kolejną, prawda? To bardzo duże uniwersum i autorzy na pewno znajdą dla Geralta jakieś zajęcie, które opiszą czytelnikom.

Zobacz także: Wielki sukces CD Projekt RED w Europie

Historię przedstawioną w komiksie napisał polski dziennikarz, publicysta i scenarzysta komiksowy Bartosz Sztybora. Za rysunki odpowiedzialny jest Amad Mir. Zaś okładkę pierwszego komiksu przygotował Evan Cagle, który całkiem niedawno stworzył także jedną do serii Stranger Things: Into the Fire. Premiera pierwszego komiksu serii Wiedźmin: Znikające wspomnienia ma się odbyć 17 czerwca.

Źródło: Dark Horse, vg247

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.