Xiaomi przygotowuje się na walkę z upałami. Po klimatyzatorze o niezwykle wysokiej efektywności energetycznej chiński producent postanowił uderzyć w nieco inny segment rynku. Chodzi tu bowiem o wentylator. Nie jest to jednak byle jaka jednostka. Chodzi tu o wysokiej klasy produkt. Ten przy okazji schładzania zatroszczy się o bezpieczeństwo dzieci oraz zadba o komfort alergików. Wentylator Xiaomi jest więc o wiele bardziej wszechstronny niż standardowa konstrukcja, jaką możemy znaleźć na biurku.

Wentylator Xiaomi

Wentylator Xiaomi

Produktem tym jest wentylator Xiaomi Daewoo F9 Bladeless. Jest to konstrukcja bezłopatkowa. Czyli coraz bardziej popularne rozwiązanie na rynku wentylatorów. Warto wyjaśnić jak dokładnie działają takie urządzenia. Łopatki oczywiście istnieją. Są one jednak ukryte w podstawie urządzenia i służą jedynie do zasysania powietrza do wewnątrz. To szczelina ukryta w pierścieniu wentylatora — chociaż w tym przypadku powinienem raczej napisać w ramce — jest odpowiedzialna za tworzenie strumienia powietrza. To rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest znacznie bardziej wydajne niż w przypadku tradycyjnych wentylatorów. Dzięki temu, aby uzyskać podobny efekt, należy zużyć znacznie mniej energii elektrycznej. Dodatkowo chroni palce najmłodszych przed sprawdzeniem, co się stanie, jeśli włożą do niego palec. Oczywiście standardowe wentylatory mają siatki ochronne, jednak dzieci potrafią być bardzo kreatywne w robieniu sobie krzywdy. 

Zobacz też: Sieć 5G w Polsce ze sprzętem Huaweia? Pojawiła się nowa nadzieja dla firmy

Konstrukcja zapewnia, że powietrze z wentylatora jest rozprowadzane w pomieszczeniu za pomocą prądu konwekcyjnego. Dodatkowo taka budowa umożliwiła zastosowanie dwóch filtrów HEPA. Te pomagają w oczyszczaniu powietrza. To bardzo ważny dodatek. Standardowe wentylatory jedynie wzniecają kurz, co stanowi nie lada problem dla alergików. Niestety, taki zestaw do najtańszych nie należy. Za wentylator Xiaomi należy zapłacić około 530 PLN. Z drugiej strony dla osób z alergią może to być jedyny sposób na ochłodzenie niebędący klimatyzacją.

Źróło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.