ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Street View własne zdjęcia

Mapy Google z nową funkcją, która spodoba się szczególnie osobom często odwiedzającym restauracje

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Mapy Google to obecnie najpopularniejsza nawigacja na świecie. Gigant z Mountain View nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o dodawanie nowych funkcji do swojego produktu, bo Mapy Google własnie załapały się na kolejną, fenomenalną nowość. Spodoba się ona szczególnie osobom, które często jadają w różnych restauracjach.

Mapy Google z nową funkcją dla osób, które często odwiedzają restauracje

Mapy Google nowa funkcja lens

Mapy Google nie mają sobie równych, a właśnie stały się jeszcze lepsze, bo zostały zintegrowane z Google Lens, czyli zaawansowanym systemem rozpoznawania obrazów wprowadzonym na rynek w 2017 roku. Za pomocą nowej funkcji posiadacze aplikacji w wersji na Androida mogą zeskanować menu restauracji, przetłumaczyć je, a także otrzymać znalezione przez Google obrazy przedstawiące wygląd konkretnych dań.

Zobacz także: Popularny sklep Komputronik ma zapłacić miliony fiskusowi – firma chce postępowania sanacyjnego

Nie da się ukryć, że jest to fenomenalna nowość, która z pewnością przyda się wielu użytkownikom – w naprawdę sporej liczbie restauracji można znaleźć potrawy, których nazwy brzmią ciekawie, ale nie mamy pojęcia, jak się prezentują. Pod koniec należy wspomnieć, że funkcja działa niezależnie od właścicieli lokali gastronomicznych – zdjęcia są pobierane z Internetu, co oznacza, że nie muszą przedstawiać stanu faktycznego konkretnych dań w danej restauracji. Na chwilę obecną nowość jest dostępna tylko w najnowszej wersji aplikacji na Androida, jednak znając Google – prędzej czy później trafi także na system iOS.

Źródło: 9to5Google (przez PhoneArena)

Sprawdź najnowsze wpisy