Samsung 8K QLED Wi-Fi 6

Samsung i MediaTek wspólnie stworzyli najbardziej zaawansowany telewizor na świecie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Samsung i MediaTek nawiązali nietypową współpracę. Firmy te wspólnie stworzyły… telewizor. I to nie byle jaki. Mówimy tu o ekranie 8K QLED. Dodatkowo jest to pierwszy telewizor na świecie z obsługą Wi-Fi 6. Oznacza to, że przewodowa łączność z siecią jest mu zbędna. Nawet przy strumieniowaniu obrazu z pełną rozdzielczością. Jego nazwa z resztą mówi sama za siebie: Samsung 8K QLED Y20 (Q950, Q900).

Samsung 8K QLED Wi-Fi 6

 Samsung 8K QLED Wi-Fi 6

Dzięki zastosowaniu Wi-Fi 6 Samsung 8K QLED Y20 może potencjalnie oferować lepszy obraz podczas strumieniowania dzięki lepszej łączności, oferując bardziej płynne wrażenia ogólne. Oczywiście, można także podciągnąć do telewizora kabel Ethernet i nie martwić się o ograniczenia sieci bezprzewodowej. Jednak nie każdy chce się bawić w przeprowadzanie kabli, często także do innego pokoju. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że część osób ma internet od dostawcy telewizji kablowej, jednak to wcale nie jest regułą. Sam mieszkam w centrum miasta wojewódzkiego, a muszę korzystać z internetu mobilnego. Rozumiem też, że wiele osób może mieć negatywne odczucia ze względu na wykorzystanie matrycy QLED, która jest jedynie ulepszonym wariantem LCD. Jednak ten telewizor po prostu nie jest dla nich.

Zobacz też: 2K Games znika z GeForce NOW – streaming nie taki piękny

Nie zapominajmy tu o partnerze Samsunga. MediaTek wydał następujące oświadczenie: 

Samsung jest długoletnim partnerem strategicznym MediaTeka. Jego konsekwentne dążenie do innowacji pozwoliło nam kontynuować wprowadzanie na rynek wiodących w branży rozwiązań w zakresie układów scalonych, takich jak nasza rodzina modemów Wi-Fi 6. Samsung jest siłą napędową rozwoju segmentu premium smart TV, a współpraca z nimi w zakresie Wi-Fi 6 i 8K to dopiero początek silnego globalnego zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania łączności i Wi-Fi 6.

Jak widać, tajwański producent procesorów kładzie duży nacisk na Wi-Fi 6. Dodatkowo dowiadujemy się, że to dopiero początek współpracy obydwu firm. Ciekawe, czy wykroczy ona poza branże telewizorów?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy