Sony dostarczyło pierwsze egzemplarze swoich kamer PXW-Z750 pracownikom TVN24. Nowy sprzęt ma usprawnić nadawanie i pozwolić na przygotowanie infrastruktury pod produkcje w jakości 4K.

Czym charakteryzują się kamery Sony PXW-Z750, które dostali pracownicy TVN24?

Kamery Sony PXW-Z750 pozwalają rejestrować obraz w 4K z aktywnymi trybami HDR i HFR. Sprzęt charakteryzuje się wysoką czułością i dobrym odwzorowaniem kolorów. To pierwszy naramienny model 4K na świecie z 3-czipową matrycą 2/3 wyposażony w global shutter. Technologia ta ma pozwolić na uzyskanie czystego, wyraźnego obrazu bez deformacji.

Sony PXW-Z750 tvn24

Nowe kamery mają sprawdzić się podczas transmisji na żywo czy też przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. Przeszkody nie powinny stanowić nieprzewidywalne warunki oświetleniowe. Kamery PXW-Z750 mają pomóc zastąpić starsze kamery naramienne, obecnie wykorzystywane w TVN. Są to modele PDW-700 oraz PMW-500. Jarosław Kielmel, dyrektor działu techniki w TVN Discovery Polska powiedział, że stacja jest bardzo zadowolona z możliwości przetworników w nowych kamerach. Według zapowiedzi, urządzenia PXW-Z750 unowocześnią produkcję newsów i pozwolą w przygotowaniach do przejścia na standard 4K. PXW-Z750 jest wygodniejsza w użyciu, dlatego szybko stanie się główną kamerą naszego całodobowego kanału – powiedział dyrektor działu techniki TVN.

Czytaj także: Smartfony Sony to prehistoria. Czy ktoś pamięta, że firma je produkuje?

TVN będzie przeprowadzał wymianę kamer na nowsze stopniowo. Na początek do dyspozycji pracowników całodobowego kanału informacyjnego TVN24 oddano 10 urządzeń PXW-Z750.

źródło: hdtvpolska / tvn