Samsung-Galaxy-Tab-101-1

W ciągu ostatnich tygodni Samsung był przede wszystkim bohaterem wojny prowadzonej przez Apple w związku z rzekomym skopiowaniem produktów takich jak tablety i smartfony. Koreański producent nie przejmuje się tym i wkrótce zamierza zaprezentować swój nowy tablet.

Każdego roku organizowanych jest kilka bardzo ważnych imprez branżowych, w trakcie których producenci mają okazję zaprezentować światu, co nowego zamierzają wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Najbliższym tego typu wydarzeniem są berlińskie targi IFA, które odbędą się już na początku września.

W związku z tym, Samsung planuje zaprezentować kolejny model tabletu z systemem Android. Do tej pory koreański producent pokazał trzy modele Galaxy Taba. Wkrótce rodzina tabletów z Androidem zostanie powiększona o kolejne urządzenie i stanie się to już 1 września. Na tę chwilę znane są podstawowe informacje dotyczące nowego tabletu.

Koreański producent wkrótce przedstawi Samsunga Galaxy Taba 7.7 – jak sama nazwa wskazuje, będzie on wyposażony w ekran o przekątnej 7.7 cala. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że urządzenie będzie działało pod kontrolą systemu Honeycomb – najprawdopodobniej będzie to najnowsza wersja 3.2.

Android przeznaczony dla tabletów ma konkretne wymagania sprzętowe – urządzenie, na którym ma zostać uruchomiony powinno być wyposażone w dwurdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1 GHz. W tym konkretnym przypadku najbardziej prawdopodobne jest wykorzystanie sprawdzonej platformy, jaką jest Nvidia Tegra 2.

Koreański producent wprowadzając do sprzedaży nowy model tabletu internetowego zamierza konkurować np. z Acerem Iconią Tab A100 i ViewPadem 7x. W tym segmencie urządzeń bardzo ważne jest to, aby producent wyceniając swoje urządzenie nie zniechęcił do ewentualnego zakupu, narzucając zbyt dużą cenę.

Przy okazji informacji dotyczących premiery Samsunga Galaxy Tab 7.7 pojawiają się pytania, co się dzieje z zapowiedzianym dużo wcześniej modelem, który miał być wyposażony w ekran o przekątnej 8.9 cala. Od pewnego czasu nie pojawiają się żadne informacje dotyczące tego urządzenia. Czyżby Samsung zrezygnował z jego produkcji?

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula