Samsung postanowił zaatakować część rynku, który wyjątkowo nie został zdominowany przez Koreańczyków. Mowa o tanich flagowcach, gdzie doskonale zadomowiły się takie firmy jak Xiaomi, OnePlus, Realme i inne. Jednak niedawno lider mobilnego rynku też postanowił zaistnieć w tej kategorii i w styczniu pokazał modele Lite – dokładniej rzecz biorąc, Galaxy S10 Lite i Galaxy Note10 Lite. Ten pierwszy właśnie otrzymał aktualizację, która urozmaica jego możliwości – szczególnie w kontekście nagrywania filmów.

Samsung aktualizuje Galaxy S10 Lite – oprócz bezpieczeństwa pojawia się rozdzielczość [email protected] w filmach

samsung galaxy s10 lite aktualizacja filmy aparat

Samsung Galaxy S10 Lite został przedstawiony wraz z funkcją Super Steady OIS, czyli ulepszoną stabilizacją obrazu w filmach. Jednak Koreańczycy pominęli kilka innych aspektów, które teraz zostają uzupełnione. Najnowsza aktualizacja, która waży niecałe 420 MB, wprowadza możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K (UltraHD) z 60 klatkami na sekundę. Co ciekawe, jest też wzmianka o wspomnianym Super Steady OIS dla tej samej rozdzielczości, ale użytkownicy zgłaszają, że jeszcze nie działa to tak, jak należy. Za to na pewno należy docenić Koreańczyków za podniesienie poziomu bezpieczeństwa, przez co rozumiemy paczkę zabezpieczeń datowaną na luty. Naturalnie nie mogło zabraknąć ogólnych poprawek w systemie, a najważniejszą stanowi usprawniony czytnik linii papilarnych w ekranie.

Zobacz też: Czemu drogi nie mogłyby się sami naprawiać? Polacy już nad tym pracują.

Aktualizacja dla Galaxy S10 Lite na ten moment została wydana w Indiach, aczkolwiek globalna premiera nie powinna być odległa w czasie. W końcu w tym przypadku nie ma mowy o różnych podzespołach. Tym samym dajcie znać, czy już Wasz egzemplarz taniego flagowca od Samsunga może pochwalić się omówionymi usprawnieniami.

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.