ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Czytnik linii papilarnych w module aparatu

Xiaomi ogłasza sukces – firma zintegrowała czytnik linii papilarnych z LCD

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeden z wiceprezesów Xiaomi ogłosił dziś znaczący przełom, jaki dokonał się w zespole badawczo-rozwojowym firmy. Chińskiemu gigantowi technologicznemu udało się umieścić czytnik linii papilarnych bezpośrednio pod ekranem LCD. Obecnie technologia ta jest dostępna tylko w wyświetlaczach OLED, więc ta wiadomość pojawia się jako znaczący postęp w tej dziedzinie. Możliwe więc, że przyszłe generacje smartfonów z linii Redmi Note zostaną wyposażone w tę technologię.

Czytnik linii papilarnych w LCD

Czytnik linii papilarnych LCD Xiaomi

Byłaby to świetna wiadomość. Bardzo lubię smartfony od Redmi, chociaż umieszczenie czytnika linii papilarnych jest tym, co mnie irytuje. Zawsze, żeby z niego skorzystać, muszę wziąć telefon do ręki. Znacznie bardziej podoba mi się rozwiązanie znane z iPhone, gdzie czytnik znajdowałby się pod ekranem. Na to jednak nie ma co liczyć w epoce bezramkowych smartfonów. Na szczęście umieszczanie go w ekranie LCD całkowicie rozwiązuje ten problem. Oczywiście nie wszyscy będą z tego powodu zadowoleni. Odkrycie to jeszcze mocniej odsuwa serię Redmi Note od obecności ekranów wykonanych w technologii OLED.

Zobacz też: Facebook będzie walczył, abyś nie dał się nabrać na podrobione strony

Według posterunku Weibo firma osiągnęła to dzięki zastosowaniu podczerwieni poprzez materiały foliowe o wysokiej transmitancji. To znacznie poprawiło przenikanie światła i pozwoliło na jego przejście przez matrycę LCD, umożliwiając odczytanie odcisków palców przez czujnik. Warto dodać, że Xiaomi nie jest pierwszą firmą mogącą się pochwalić takim osiągnięciem. Znacznie wcześniej udało się to osiągnąć chińskiemu producentowi wyświetlaczy BOE. Jednak jego rozwiązanie nie trafiło do żadnego smartfona. Oczywiście pojawiają się już głosy, że Redmi Note 9 będzie pierwszym smartfonem z tym rozwiązaniem. Wiele osób jako dowód wskazuje brak czytnika linii papilarnych z tyłu urządzenia. Jednak to mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że technologia ta została dopiero co ogłoszona. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy