Epidemia koronawirusa staje się coraz większym problemem dla wielu krajów w na całym świecie. Najmocniej jednak oberwały Chiny i Korea. Przy okazji obydwa te kraje są domem dla największych producentów smartfonów na świecie, w tym lidera rynku, jakim jest Samsung. Producent z Koreii musi się mierzyć z problemem epidemii we własnym kraju. Jego fabryka smartfonów w mieście Gumi została właśnie zamknięta po raz trzeci. Tym razem jednak na znacznie dłużej.

Samsung przenosi produkcję do Wietnamu

Samsung przenosi produkcję do Wietnamu

Po zdiagnozowaniu koronawirusa u sześciu osób pracujących w fabryce Samsunga w mieście Gumi producent postanowił ją zamknąć. Produkcję z niej ma zamiar przenieść do Wietnamu. Warto przypomnieć, że w Gumi powstają flagowe smartfony producenta, czyli linia Galaxy S20, oraz składany Galaxy Z Flip. Samsung oświadczył, że decyzja o przeniesieniu do Wietnamu została podjęta w celu zapewnienia stabilnej produkcji swoich wysokiej klasy smartfonów.

Zobacz też: Oppo Find X2 i Find X2 Pro oficjalnie. Poznajcie nowe flagowce, które mogą nieźle namieszać

Korea Południowa jest najbardziej dotkniętym krajem poza Chinami. Odnotowano tam już ponad 6,5 tysiąca przypadków. Zakład Samsung Gumi, zatrudniający około 10 tysięcy pracowników był już dwukrotnie zamykany z powodu zagrożenia. Ucieczka do Wietnamu ma pomóc Samsungowi uniknąć przestoju w produkcji. Niestety, w tamtym kraju także koronawirus jest już obecny. Dodatkowo sam Wietnam wprowadził olbrzymie ograniczenia wobec osób z Koreii, jeśli chodzi o swobodę podróżowania. Może to znacznie utrudnić pracę Samsungowi. Jednak z drugiej strony w dłuższej perspektywie czasu może to zapewnić producentowi dłuższy okres spokoju.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.