Nexus

 

Mamy dla Was garść interesujących doniesień na temat nadchodzącego urządzenia z serii Nexus. Wyglądają one co najmniej ciekawie, lecz nie możemy zagwarantować ich stuprocentowej autentyczności.

Otóż dziś w Sieci umieszczony został fragment listu, którego autorem jest szef działu prawnego firmy Samsung. Adresowany jest on do osoby mającej rzekomo być w posiadaniu oprogramowania pochodzącego z nadchodzącego Nexusa Prime, która to osoba miała próbować opublikować jego fragmenty. Samsung nawołuje ją do zaprzestania takich działań, gdyż ta zawartość objęta jest ścisłą ochroną, straszy też sankcjami prawnymi. Adresat listu ma zgłosić się, by zwrócić nielegalnie otrzymane pliki.

Jeżeli wierzyć w autentyczność tych informacji, to praktycznie otrzymujemy stuprocentowe potwierdzenie odpowiedzi na dwa pytania: kto zostanie producentem nowego Nexusa oraz jaka będzie jego nazwa. Samsung otwarcie używa nazwy Nexus Prime, nie stosując żadnych synonimów. Czyżby tym urządzeniem był umieszczony w portfolio koreańskiego producenta I9250, wyposażony w ekran o przekątnej 4.65″ i rozdzielczości 1280×720 oraz Androida ICS? Jeżeli dołączyć do tego inne doniesienia, to będzie on też posiadał dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP4 o częstotliwości między 1 a 1.5 GHz.

Czas zweryfikuje prawdziwość tych plotek, a do premiery Androida IceCream Sandwich ujrzymy jeszcze na pewno kilka nowych informacji na temat Nexus Prime.

źródło: geek.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.