Inteligentne wkładki do butów

Google i Adidas łączą siły w pracy nad inteligentnymi wkładkami do butów

Newsy

Inteligentne elementy odzieży przestały już być pieśnią przyszłości. Wciąż jednak nie są standardem. Ten produkt raczej tego nie zmieni, ponieważ chodzi tu o inteligentne wkładki do butów dedykowane… graczom. Dlatego też, zamiast skupiać się na prawidłowej postawie mają one mieć przełożenie w grach. Pomysł ten tylko początkowo wydaje się irracjonalny. Jeśli mu się bliżej przyjrzymy, to nabiera znacznie więcej sensu.

Inteligentne wkładki do butów

Inteligentne wkładki do butów

Okazuje się bowiem, że zamiłowanie do sportu może się przełożyć na lepsze wyniki w grach komputerowych. Według przecieków najnowsze inteligentne wkładki do butów od Adidasa mogą pomóc nie tylko kontrolować nasze zdrowie i umiejętności gry w piłkę, ale także przełożą się na wyniki podczas gry w mobilną odsłonę Fify, dzięki poprawie umiejętności drużyny. To ma natomiast być dopiero pierwszy tytuł ze wsparciem dla tych wkładek. Ich sercem jest Google Jacquard, czyli nakładka dedykowana odzieży mająca na celu śledzenie aktywności ruchowej. Mogą przy okazji być świetnym motywatorem dla fanów piłki nożnej, żeby czasami wyjść i samemu zagrać. 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Rendery Motoroli Edge+ zdradzają wygląd nowego flagowca

Premiera inteligentnych wkładek do butów odbędzie się już jutro. Całe wydarzenie jest przygotowywane wspólnie przez Adidasa i Google. Wtedy też poznamy na ich temat więcej szczegółów, w tym ich cenę. Możliwe, że dzięki poradom udzielanym przez akcesorium wiele młodych osób z potencjałem zacznie osiągać coraz lepsze wyniki, co przełoży się na karierę sportową. Oczywiście nie zastąpi to w żadnym wypadku dobrego trenera, jednak ten może wykorzystywać dane udostępniane przez wkładki do oceny umiejętności swojego podopiecznego. Sprawią też, że fani gry mobilnej wyjdą z domów, jednak, zamiast się błąkać bez celu po ulicach z nosem w ekranie po prostu zagrają w piłkę.

Źródło: Engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x