Wyniki finansowe za ostatni miesiąc pokazują, że HTC ma kłopoty i to całkiem spore. Ich przychody są coraz mniejsze, a w zestawieniu z poprzednimi latami wygląda to na równię pochyłą. Czy jest jakakolwiek szansa na to, żeby firma wyszła z dołka, do którego sama trochę się wkopała?

HTC ma kłopoty
Fot. HTC wyniki za luty 2020

Kiedy myśli się o producentach smartfonów, a szczególnie tych „ważniejszych”, to HTC niestety nie pojawia się w pierwszej… dziesiątce. Wydaje się, że firma sama doprowadziła do tego stanu rzeczy i niedawna premiera HTC Wildfire R70 ten stan rzeczy zdaje się potwierdzać. Jeżeli chodzi o smartfony, to firma zdecydowanie „odpuściła”, ale mogłoby się wydawać, że w zamian zajmie się czymś innym. Czymś, co zacznie przynosić spore dochody. Tymczasem jest coraz gorzej.

HTC ma kłopoty finansowe

Opublikowany właśnie raport pokazuje, że HTC ma kłopoty i to nie od dziś. Zresztą o tym wiadomo było od dawna, ale za każdym razem, kiedy czyta się takie liczby, mimo wszystko robi się trochę smutno. W zestawieniu z zeszłym rokiem i analogicznym miesiącem, wyniki HTC są gorsze o prawie 33 procent. Jest wprawdzie trochę lepiej, jeżeli spojrzy się na spadki względem stycznia 2020 roku, ale to niewielkie pocieszenie dla firmy. W zestawieniu z poprzednim miesiącem wynik jest o ponad 12 procent gorszy.

Zobacz też: AnTuTu usunięte ze sklepu Google Play – co się stało?

W styczniu wyniki HTC wyglądały jeszcze gorzej, ponieważ dochody spadły o ponad 50 procent względem zeszłego roku, a względem grudnia 2019 roku o ponad 21 procent. Wygląda na to, że niewiele się zmienia u HTC i trochę to nie dziwi, bo firma nie wypuszcza nic znaczącego, a samymi urządzeniami ze średniej półki, niewiele można zdziałać.

Wprawdzie ostatnio HTC zapowiedziało, że zamierza powrócić do produkcji urządzeń z wyższej półki, ale nie zdradzono praktycznie żadnych szczegółów na ten temat. Wiadomo, że smartfon będzie obsługiwał sieć 5G, ale czy samo to wystarczy, żeby firma zaczęła w końcu zarabiać? Na to raczej nie ma szans. Jeżeli HTC nie przystąpi do konkretnego ataku na rynek smartfonów, to niedługo może z niego w ogóle zniknąć.

Źródło: HTC / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.