ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
netia data center

Netia tworzy wirtualne data center. W jakim celu?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Netia poinformowała o rozbudowywaniu swojej usługi chmurowej o nową platformę do zarządzania wirtualnym data center. Platforma będzie oparta o rozwiązania cenionego dostawcy, VMware. W przyszłości ma być rozwijana i wzbogacana kolejnymi funkcjami.

Wirtualne data center firmy Netia – garść szczegółów

Nowa platforma ma na celu zwiększenie udziału Grupy Netia w obszarze outsourcingu infrastruktury IT. Trwająca rozbudowa usługi chmurowej Netia Compute o narzędzia VMware, pozwala klientom, chociażby na zarządzanie swoim wirtualnym data center poprzez vCloud Director.

netia data center

Przy budowie nowej platformy priorytetem jest zapewnienie dużej wydajności, jak również bezpieczeństwa. Hiperkonwergentna infrastruktura HCI jest środowiskiem sprzętowym usługi. Zbudowano ją na architekturze referencyjnej od Dell EMC. Platformę monitorują przez całą dobę inżynierowie Netii. Firma proponuje także usługi telekomunikacyjne, wspierające budowę środowisk hybrydowych. Kierowanie się jakością przy doborze technologii i profesjonalne wsparcie własnych inżynierów, może być przewagą konkurencyjną usług świadczonych w polskich centrach danych – powiedział Adam Kowalczyk, Starzy Kierownik Produktu w Netii.

Czytaj także: Mycie rąk nie wystarczy! Zobacz, jak pozbyć się wirusów i bakterii z telefonu

Grupa tworzona przez Netię oraz Cyfrowy Polsat to lider pod względem powierzchni kolokacyjnej. Tak przynajmniej wynika z raportu firmy Audytel na temat polskiego rynku data center. Obecność narzędzi VMware w ofercie może ułatwić klientom budowę rozwiązań chmurowych.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy