Android-Market-Bag

Android Market oferuje w tej chwili ponad 250 tys. różnych gier i aplikacji. Naturalną rzeczą jest to, że programiści zajmujący się tworzeniem programów od czasu do czasu mogą potrzebować pomocy związanej z funkcjonowaniem całej platformy. Koncern Google zdecydował ostatnio o wprowadzeniu zmian w kwestii wsparcia.

Android Market jest bardzo rozbudowaną usługą, której funkcjonowanie zależy od wielu czynników. Obserwatorzy rynku z pewnością zauważyli, że ostatnio Google ma dość poważne problemy np. z funkcjonowaniem wyszukiwarki w ramach tej usługi – problem objawia się niską trafnością wyników wyszukiwania programów.

Z perspektywy programistów jest wiele aspektów, w przypadku których konieczne może stać się udzielenie odpowiedzi na różne pytania i problemy związane z funkcjonowaniem Marketu. Do tej pory wszystkie osoby potrzebujące pomocy mogły korzystać ze specjalnego forum dedykowanego dla deweloperów.

Koncern z Mountain View zdecydował o zamknięciu forum wsparcia technicznego dla programistów. Nie oznacza to jednak, że Google zamierza pozostawić deweloperów bez żadnej możliwości uzyskania pomocy. Od teraz uzyskanie odpowiedzi na pytania możliwe jest wyłącznie kontaktując się bezpośrednio z Google.

Skąd taka decyzja? Przyczyn może być bardzo wiele. Najwięcej mówi się jednak o tym, że Google było nie na rękę publiczne poruszanie problemów związanych z funkcjonowaniem wyszukiwarki, opóźnieniami związanymi z płatnościami czy odrzuceniem niektórych aplikacji. Bezpośredni kontakt z całą pewnością jest jakimś rozwiązaniem, programiści jednak nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy.

Do tej pory deweloperzy mieli możliwość zorientowania się, czy problemy, które ich spotkały dotyczą również szerszego grona osób. Nie bez znaczenia jest również to, że społeczność bardzo aktywnie pomagała sobie nawzajem, szukając możliwych rozwiązań, dostarczając jednocześnie Google sporą ilość cennych danych.

Programiści zostali zmuszeni do znalezienia innego miejsca, w którym będą mieli możliwość porozmawiania ze sobą na temat funkcjonowania platformy, jak i samego Marketu. Tak naprawdę, jest to więc strzał w stopę ze strony Google.

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula