sony-ericsson-logo

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dziś na stronie Sony Ericssona pojawiła się oficjalna informacja prasowa dotycząca aktualizacji oprogramowania. Dowiadujemy się z niej, że cała rodzina urządzeń Xperia wypuszczona w 2011 roku otrzyma najnowszego Androida 2.3.4 Gingerbread, proces uaktualniania planowo ma zacząć się już w październiku. Starsze urządzenia mogą raczej niestety zapomnieć o nowej wersji systemu.

Aktualizacja będzie zawierać nowy Google Talk obsługujący rozmowy wideo, doda też możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń USB, takich jak klawiatura czy gamepad do specjalnej stacji dokującej. Rozszerzona zostanie integracja z kontem Facebook, dodana opcja robienia zrzutów ekranu i nowa klawiatura obsługująca ruchy palcem między klawiszami (a’la Swype).

Zapowiedziane zostało też wprowadzenie nowego modelu pod nazwą Xperia Neo V, który na pierwszy rzut oka niewiele różni się od wprowadzonego jakiś czas temu Neo. Jego specyfikacja jest praktycznie bliźniacza, a w jej skład wchodzi między innym procesor Qualcomm Snapdragon MSM8255 o częstotliwości 1 GHz oraz ekran 3.7″ FWVGA z obsługą Sony Mobile BRAVIA Engine. Urządzenie będzie dostępne w trzech kolorach: białym, srebrnym oraz niebieskim, a domyślna wersja oprogramowania to Android 2.3.4 Gingerbread.

źródło: pocketnow.com
Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.