samsung-logo-3d-496x259

Chyba nikogo nie powinno dziwić, że Samsung będzie bronił swojego tabletu przed niemieckim sądem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie sposób, w jaki zamierza to robić.

Po tym jak Apple zaczął się interesować także innymi tabletami (przede wszystkim Motorolą Xoom), wielu zaczęło się zastanawiać kto tak naprawdę wymyślił taki wygląd urządzenia. Podczas naszego podcastu wymienialiśmy chociażby Crunchpada, który miał swoją premierę przed iPadem:

 

crunchpad

 

Dla Samsunga jest to najwidoczniej zbyt mało jaskrawy lub niepewny przykład, więc pod lupę wzięli… Odyseję Kosmiczną 2001, film science fiction z 1968 roku. Dowodem jest poniższy fragment:

{youtube}JQ8pQVDyaLo{/youtube}

Koreański producent stwierdził, że widać na nim dwie osoby używające tablet. Zgodnie z patentem D’889 urządzenie ma prostokątny, zaokrąglony przy rogach kształt, duży ekran, wąskie krawędzie, a na dodatek jest płaski oraz cienki.

Nie można powiedzieć, że Samsung nie ma racji, chociaż stwierdzenie 'używające' jest lekko przesadzone. Nie wiadomo na ile powyższy dowód będzie ważny w sądzie, w końcu nie jest to fizyczne urządzenie, jedynie fragment filmu.

Ten przykład pokazuje, że walki w sądzie czasami potrafią być zabawne. Ale i tak w komediowym rankingu pierwsze miejsce pewnie okupuje patent Apple’a dotyczący wyglądu tabletu.

źródło: fosspatents.blogspot.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński