samsung-gt-i9220

 

Kolejna porcja zdjęć wyciekła dziś do Internetu. Tym razem bohaterem jest ogromny… smartfon? Chyba tak, gdyż kontrolę nad nim sprawuje Android 2.3.4 Gingerbread, a nie Honeycomb, który obecny jest w tabletach. Jak dobrze pamiętacie, w ciągu ostatnich dni opublikowaliśmy portfolio nadchodzących modeli Samsunga, a jakiś czas później lista ta została przez koreańskiego producenta oficjalnie uznana za fałszywą.

Okazuje się, że było w niej ziarno prawdy – dowodem na to jest zdjęcie wielkiego Samsunga GT I9220, wyposażonego w ekran 5.29″ o rozdzielczości 1280×720, przypuszczalnie w technologii Super AMOLED+. Jak wspomnieliśmy wcześniej, posiada on Androida Gingerbread z nakładką TouchWiz UI, a użyty procesor to najprawdopodobniej dwurdzeniowy Exynos pracujący na częstotliwości 1.4 GHz. Aparat urządzenia pozwala na robienie zdjęć o rozdzielczości 8 MPx.

Jak widać sfera urządzeń mobilnych wcale nie zmierza w kierunku minimalizacji. Telefon wyposażony w wyświetlacz o przekątnej ponad 5″ jeszcze parę lat temu uznany by został za niedorzeczność, bez większych szans na rynku. Dziś jeden z największych producentów pracuje nad smartfonem, który większości z nas nie zmieści się w kieszeni spodni, licząc na zyski z jego sprzedaży.

Czy widzicie sens w powstawaniu takich urządzeń? Czy Samsung GT I9220 to według Was już tablet, czy jeszcze telefon? Znaleźlibyście zastosowanie dla niego w codziennym użytkowaniu?

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.