ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy xcover pro naprawa rozbiorka

Samsung Galaxy Xcover Pro to świetny przykład, jak powinno się budować smartfony

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Często nazywam dzisiejsze smartfony jednorazówkami. Głównie dlatego, że jakiekolwiek uszkodzenie związane jest z kosztami, które przewyższają wartość urządzenia lub lepiej jest dołożyć i kupić nowy model. Niestety, ale rozwój technologii niesie ze sobą też niepożądane zmiany. Niemniej nie da się też ukryć, że są jeszcze modele, które zostały stworzone tak, aby ich naprawa nie była utrudniona. Okazuje się, że Samsung Galaxy Xcover Pro jest jednym z nich.

Samsung Galaxy Xcover Pro – aż chce się go naprawiać!

Samsung Galaxy Xcover Pro nie jest flagowym smartfonem. To budżetowy model, który przede wszystkim ma być wytrzymały i poniekąd jest skierowany do biznesu. Koreańczycy oferują długie wsparcie, ale okazuje się, że też prosty serwis. Jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, rozbiórka urządzenia jest banalnie prosta. Już pomijam fakt, że Samsung zdecydował się na zdejmowaną klapkę i wyjmowany akumulator. Dzisiaj to swego rodzaju relikt przeszłości, za którym zapewne tęskni wiele osób. Co prawda dzisiejsze ogniwa wytrzymują zdecydowanie dłużej i nie trzeba je wymieniać co dwa lata, ale i tak warto to docenić. W końcu nie zapominajmy, że Galaxy Xcover Pro oferuje pełną wodoszczelność, co potwierdza certyfikat IP68.

Zobacz też: Smartfon składany na trzy od TCL – czy to ma sens?

Naturalnie Samsung nie jest jedynym producentem, który ma w swojej ofercie smartfona prostego w naprawie. Z takiego założenia powstała cała marka Fairphone, której najnowszy model Fairphone 3 jest wręcz bezkonkurencyjny pod tym względem. Tylko czy w ogóle zwracacie uwagę na te cechy przy wyborze swojego nowego smartfona? Czy to tylko miły dodatek, z którego najchętniej nigdy byście nie korzystali?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy