Redmi Note 9 Pro snapdragon

Redmi Note 9 Pro z MediaTekiem? Szykuje się nowa tradycja

Newsy

Pod koniec grudnia Mediatek zaprezentował swój układ 5G średniej klasy Dimensity 800. Więcej szczegółów na temat chipsetu ujawniono jednak podczas targów CES 2020. Układ ten jest już trzecim procesorem z wbudowanym modemem 5G z serii Dimensity. Dwa pozostałe to Dimensity 1000 i Dimensity 1000L. Jednak tylko ten ostatni trafił na pokład smartfona, jakim jest Oppo Reno3. Pozostałe układy tajwańskiego producenta wciąż nie są nigdzie wykorzystywane. To się jednak może zmienić w niedalekiej przyszłości.

Dimensity 800 w Redmi

Dimensity 800 w Redmi

Według Digital Chat Station Redmi będzie pierwszym producentem, który ogłosił telefon z procesorem Dimensity 800. Informator jak zwykle ujawnił te informacje za pośrednictwem portalu Weibo. Jednak ten wpis był dość enigmatyczny. Nie zdradził w nim ani o jakim smartfonie mowa, ani kiedy ma on zadebiutować. Oczywiście pojawiły się już pierwsze, uzasadnione przypuszczenia sugerujące Redmi Note 9 Pro. Zacznijmy od tego, że seria Redmi składa się obecnie z następujących linii: Redmi X, Redmi XA, Redmi Note X i Redmi Note X Pro, oraz Redmi KXX i Redmi KXX Pro. Jako że K30 i K30 Pro zostały już zaprezentowane, to możemy je na starcie wykluczyć. Modele z serii A to budżetowce. Nie ma szans, żeby dostały tak wydajny procesor. Seria Note także celuje raczej w nieco niższą półkę. Jednak Note Pro to już średniaki wyższej klasy. I to właśnie tam może trafić układ 5G producenta.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Twitter bawi się w Snapchata – posty mogą zniknąć

Kolejnym argumentem za tą tezą jest specyfikacja Redmi Note 8 Pro. Smartfon ten zadebiutował z układem od MediaTeka, a dokładniej Helio G90T. Biorąc pod uwagę dużą sprzedaż tego modelu, to Xiaomi jest raczej zadowolone ze współpracy. Dodatkowo skoro już raz dostaliśmy w tej serii układ od Tajwańczyków, to czemu nie miałoby się to powtórzyć? Kolejnym argumentem za modelem Redmi Note 9 Pro jest jego wyższa cena. Procesory 5G są droższe same w sobie. Jednak Xiaomi, czyli firma matka Redmi, ogłosiło już, że smartfony 5G muszą korzystać z szybkich pamięci. Oznacza to, że smartfon ten dostanie w najgorszym wypadku pamięć UFS 2.1 oraz RAM LPDDR5. To natomiast wpłynie zauważalnie na cenę. Oczywiście możliwe, że w przypadku swojej pobocznej marki chiński gigant nieco przymknie oko na te kwestie. Pamiętajcie jednak: to wciąż tylko spekulacje. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x