Wyzwania internetowe to ciekawa forma zabawy. Zwykle są nieszkodliwe, czasami nawet niosą ze sobą pewne przesłanie, jak na przykład Ice Bucket Challenge, które miało za zadanie podnieść świadomość społeczeństwa na temat stwardnienia zanikowego bocznego. Niestety, nie brakuje także tych krótkowzrocznych i idiotycznych. Wyzwań, gdzie można zrobić krzywdę sobie, lub co gorsza, drugiej osobie. I to takiej, która nawet nie bierze udziału w tej idiotycznej zabawie. 

Skull-Breaker Challenge – idiotyczna zabawa na TikToku

Skull-Breaker Challenge TikTok

Ten scenariusz niestety się sprawdza w tym przypadku. To niczego się niespodziewająca ofiara wyzwania staje się kimś, kto musi ponosić jego konsekwencje. W najgorszym przypadku do końca życia. Mowa tu o wyzwaniu Skull-Breaker Challenge, którego nazwa niestety, nie została nadana na wyrost. Zasady są proste. Zresztą muszą być, bo uczestnicy tej zabawy raczej by sobie nie poradzili z czymś bardziej złożonym. Polega to na tym, że dwie osoby stają po obydwu stronach ofiary. Następnie namawiają ją, żeby podskoczyła, po czym podkaszają ją w locie. W efekcie ofiara żartu uderza tyłem głowy w posadzkę. Efekt? W najlepszym wypadku filmik na TikToku. W najgorszym ciężki uraz, kalectwo, albo nawet śmierć. Normalnie kupa śmiechu… 

Zobacz też: Asystent Google odczyta nam zawartość stron internetowych

Oczywiście nie winę tu samego TikToka. Serwis nie może w końcu odpowiadać za swoich użytkowników. Dodatkowo ogłosił już, że wszystkie filmy zawierające to wyzwanie, lub do niego namawiające zostaną skasowane. Serwis wydał także następujące oświadczenie:

Bezpieczeństwo użytkowników jest naszym priorytetem w TikToku. Nie zezwalamy na treści, które zachęcają lub powielają niebezpieczne wyzwania, które mogą prowadzić do urazów. W rzeczywistości jest to naruszenie naszych Wytycznych Społecznościowych i będziemy nadal usuwać tego typu treści z naszej platformy. Co ważniejsze, zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności w swoim zachowaniu, zarówno w sieci, jak i poza nią. Nikt nie chce, aby jego przyjaciele lub rodzina odnieśli uszczerbek na zdrowiu podczas kręcenia filmu, lub wykonywania wyczynu kaskaderskiego. To nie jest śmieszne — a ponieważ usuwamy tego typu treści, z pewnością nie zapewni to sławy.

Myślę, że serwis trafił w sedno z ostatnim twierdzeniem. W końcu czy ktoś, kto podcina kogoś w locie, w ogóle przejmuje się zdrowiem, czy życiem drugiej osoby? Wątpię, czy są ludzie na tyle głupi, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego, że mogą tak komuś wyrządzić ogromną krzywdę. Mimo to te filmiki się pojawiają. Dlaczego? Otóż dla chwili sławy na serwisie społecznościowym. Sądzę, że to właśnie brak rozgłosu może być tym, co najbardziej przemówi do kogoś, kto jest w stanie doprowadzić kogoś do kalectwa dla wyświetleń.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.