Huawei zachęca programistów do AppGallery

Huawei kusi programistów świetnymi warunkami współpracy

Newsy

Huawei AppGallery to trzeci co do wielkości sklep z aplikacjami mobilnymi na świecie. Mimo to wciąż ma wyraźne braki w swojej ofercie. Nic więc dziwnego, że producent bardzo aktywnie zachęca deweloperów do tworzenia aplikacji na swoją platformę. Najnowszym pomysłem firmy jest ustalenie niezwykle korzystnej dla programisty metody rozliczania się ze sprzedaży programów w sklepie. Dzięki niej twórca może otrzymać do 90% kwoty z zakupu.

Huawei zachęca programistów do AppGallery

Huawei zachęca programistów do AppGallery

Huawei nazywa swoją metodę rozliczania Procentowym Udziałem w Dochodach dla Polityki Preferencyjnej. Pierwotnie ma ona działać przez pierwsze 24 miesiące współpracy dla wszystkich programistów, którzy dołączą przed 30 czerwca 2020 roku. Jest to uczciwe podejście, ponieważ nie wymaga takiego pośpiechu, jak z góry ustalony termin ogólnego zakończenia tej metody współpracy. Z drugiej strony może zachęcić do odwlekania. Preferencyjna polityka wchodzi w życie pierwszego dnia następnego miesiąca po wyrażeniu zgody na politykę dla deweloperów, którzy wcześniej podpisali umowę o wspólnej obsłudze serwisowej AppGallery. Dla tych, którzy nie podpisali umowy dotyczącej wspólnej działalności operacyjnej, preferencyjna polityka zaczyna obowiązywać w tym samym miesiącu. Obie kategorie deweloperów mają czas do czerwca 2020 roku, aby skorzystać z tej opcji.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Asystent Google odczyta nam zawartość stron internetowych

A jak to wygląda u konkurencji? Google przyjmuje stosunek podziału 3:7 pomiędzy nim a jego twórcami. Jest to ten sam podział dochodów, który Apple stosuje w App Store, w stosunku do deweloperów. W zeszłym roku firma Epic Games odmówiła umieszczenia swojej popularnej gry, Fortnite, w Sklepie Play. Studio gier stwierdziło, że 30% dochodów przejętych przez Google ze sprzedaży było zbyt wysoką kwotą, ponieważ 70% z dochodów pokrywa koszty rozwoju, eksploatacji i wsparcia gry. Czy nowa strategia Huaweia przekona do siebie twórców? Czas pokaże. 

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x