ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google play

Google Play blokuje wyniki wyszukiwania dla fraz związanych z koronawirusem

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google Play to niesamowicie popularny sklep z aplikacjami, który jest obecny na niemal wszystkich smartfonach z Androidem. Na ustach ludzi z całego świata jest obecnie koronawirus, o którym można się wiele dowiedzieć m.in. w Sieci. Nie da się jednak ukryć, że po Internecie krąży wiele fałszywych informacji. Google postanowiło stawić czoła temu problemowi w Sklepie Play.

Sklep Play bez wyników wyszukiwania dla fraz związanych z koronawirusem

W Internecie można znaleźć wiele fałszywych informacji na temat trwającej w najlepsze epidemii koronawirusa, które wprowadzają w błąd i sieją panikę. Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zdecydowało się zablokować wyniki wyszukiwania m.in. dla fraz „coronavirus”,”COVID-19″ i „corona” w Google Play. Przy próbie wyszukania którejkolwiek z nich, użytkownicy otrzymują komunikat o treści „Brak wyników dla zapytania „XXX”.”.

Zobacz także: Nie podoba ci się zwykły Galaxy S20? Możesz go kupić także w obudowie pokrytej prawdziwym złotem – za kilkanaście tysięcy złotych

Niestety rozwiązanie Google nie jest zbyt szczelne, bo aplikacje związane z koronawirusem można bez problemu wyszukać, stosując takie frazy jak m.in. „COVID19” (pisane łącznie). Co więcej, ograniczenia nie działają w innych językach, co oznacza, że Polacy wpisujący w Google Play frazę „koronawirus” otrzymają odpowiednie wyniki wyszukiwania (uwiecznione na drugim zrzucie ekranu umieszczonym powyżej). Niewykluczone, że z czasem gigant z Mountain View poprawi swój mechanizm, ale na razie się na to nie zanosi.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy