Fani gamingowych laptopów czekali na ten moment od czasu premiery desktpopowych wersji tych kart graficznych. Według najnowszego przecieku poznaliśmy wydajność mobilnych kart GeForce RTX Super. Do informacji tych dotarł serwis PCGamesN, który podzielił się na swoich łamach wykresem porównującym RTX 2070 Super oraz 2080 Super ze starszymi konstrukcjami. Na jakie osiągi możemy liczyć?

Kiedy możemy liczyć na premierę mobilnych RTX-ów Super?

wydajność mobilnych GeForce RTX Super

Jak można się było domyśleć, mobilny RTX 2070 Super będzie wydajniejszy od wersji 2070, jednak różnica między nimi nie będzie zbyt kolosalna. Z pewnych przyczyn na wykresie nie ma informacji, jak nowe mobilne karty wypadają w porównaniu z laptopową wersją GeForce RTX 2080. Zapewne jest to spowodowane tym, że jej wydajność byłaby niemal identyczna co RTX-a 2070 Super. Wynika to z tego, że obydwa modele kart korzystają z tego samego układu graficznego TU104. Niestety, ale kolejnym nieobecnym jest RTX Super 2060, którego pojawienie się w laptopach zwiastowały plotki na przestrzeni kilku tygodni. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o mobilnej premierze tej karty czy też może odbędzie się ona w innym terminie? Jeśli chodzi o wydajność obydwu jednostek, to ze slajdu jasno wynika, że mobilny RTX 2080 Super będzie zauważalnie wydajniejszy od innych kart graficznych.

Zobacz też: Kiedy Intel wprowadzi procesory oparte o nową litografię?

Warto dodać, że dzięki temu przeciekowi dowiedzieliśmy się również konfiguracji laptopa użytego do przeprowadzenia testu. Wynika z niego, że do testów użyty został laptop wyposażony w procesor Intel Comet Lake-H dziesiątej generacji oraz 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Całość oczywiście pracowała na systemie operacyjnym Windows 10. Jeśli zaś chodzi o użyte gry, to według PCGamesN porównanie wydajności przeprowadzono za pomocą Control, Wolfenstein: Youngblood i Deliver Us The Moon. Jak donosi serwis, zdjęcie jest jednym ze slajdów wewnętrznej prezentacji NVIDII. Ma on stanowić część materiałów promocyjnych, wysyłanych do producentów laptopów. Jeśli okaże się to prawdą, to możemy się spodziewać rychłej premiery mobilnych RTX-ów 2070 i 2080 Super. Według wcześniejszych plotek miały się one pojawić w marcu 2020 roku. W najbliższych tygodniach przekonamy się, czy termin ten był prawdziwy.

Źródło: PCGamesN

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.