Samsung prezentuje kilka nowych urządzeń

2 minuty czytania
Komentarze
samsunggalaxy-lineup

 

Samsung już jakiś czas temu postanowił porzucić stare nazewnictwo swoich urządzeń na rzecz nowego, które łatwiej ilustruje segment docelowy. Dziś pragniemy zaprezentować kilka nowych smartfonów koreańskiego producenta, które swoją premierę będą prawdopodobnie miały na tegorocznych targach IFA w Berlinie.

samgalaxy-y

 

Pierwszy z nich, Galaxy Y kierowany jest do najmłodszych i najmniej wymagających użytkowników. Oferuje on procesor 823 MHz, Androida 2.3 Gingerbread z nakładką TouchWiz UI. Ekran o przekątnej 3″ posiada rozdzielczość 320×240, a bateria posiada pojemność 1200 mAh.

 

samgalaxy-y-pro

 

Galaxy Y Pro ma nieznacznie odbiegać specyfikacją od Galaxy Y, lecz dodatkowo będzie posiadał klawiaturę QWERTY umieszczoną pod ekranem (a’la Blackberry). Ekran ma posiadać delikatnie odmienną rozdzielczość.

 

samgalaxy-m-pro

 

Na średnią półkę cenową kierowany jest Galaxy M Pro – seria „M” ma oferować urządzenia wydajne, lecz mieszczące się w rozsądnej kwocie. Galaxy M Pro poza ekranem LCD 2.66″ o rozdzielczości 480×320 będzie posiadał sprawdzony procesor jednordzeniowy o częstotliwości 1 GHz, aparat 5 MPx z tyłu, a 3 MPx z przodu i baterią 1350 mAh. Nad całością kontrolę sprawuje Android 2.3 Gingerbread wzbogacony o autorski UI producenta, czyli TouchWiz.

 

samgalaxy-w

 

Kolejny smartfon oznaczony jest literą „W”, co sugeruje jego wyższe aspiracje. Tak jak pozostałe nowości będzie on pracował pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread z TouchWiz. Poza tym model ten zostanie wyposażony w jednordzeniowy procesor 1.4 GHz, ekran LCD 3.7″ o rozdzielczości WVGA, aparat 5 MPx i baterię 1500 mAh. Ciekawostką jest dołączenie do oprogramowania obsługi Kies Air, pozwalającej na dostęp do zawartości smartfona przez WiFi.

To wszystkie nowości Samsunga, które udało nam się poznać, jesteśmy ciekawi co jeszcze zobaczymy na tegorocznych targach IFA. Czy ktoś z naszych czytelników się tam wybiera?

źródło: phandroid.com

Motyw