Xiaomi Mi Mix Alpha to perła w koronie Xiaomi. Smartfon ten nie powstał po to, żeby podbić rynek. Nie trafił nawet do sprzedaży. Istnieje tylko po to, żeby być najlepszym urządzeniem tego typu stworzonym przez producenta. Jednak czas mija. Miał on swoją premierę we wrześniu zeszłego roku. Czy tego chcemy, czy nie, to technologia od jego dnia premiery poszła mocno do przodu. Na rynku zadebiutował nowy flagowy układ od Qualcomma, a układy UFS 3.1 i LPDDR5 stały się normą we flagowcach.

Xiaomi Mi Mix Alpha Snpadragon 865

Xiaomi Mi Mix Alpha Snpadragon 865

Chiński gigant zdaje sobie sprawę z tych zmian. Chce jednak, żeby Mi Mix Alpha wciąż był przykładem najnowocześniejszego smartfona. Co można więc zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście odświeżyć jego konstrukcję. Dziś, w Xiaomi Science and Technology Park, firma zaprezentowała jego odnowioną wersję z kilkoma ulepszeniami. Jak łatwo się domyślić na pierwszy ogień poszedł procesor. Układ Snapdragon 855 Plus ustąpił miejsca swojemu następcy, czyli Snapdragonowi 865. Zmiana ta przyniosła także pełną obsługę dual-mode 5G z SA/NSA, która nie była do tej pory obecna mimo posiadania modemu 5G.

Zobacz też: Każdy smartfon może zostać zhakowany przy użyciu… stołu

Według plotek wymiana procesora to nie jedyna zmiana. Według mniej oficjalnych doniesień producent wymienił układ pamięci operacyjnej na taki o identycznej pojemności, czyli 12 GB, jednak wykonany w technologii LPDDR5. Biorąc pod uwagę deklaracje Xiaomi, że sieć 5G wymaga szybkich pamięci, taka zmiana nie tylko nie dziwi, ale jest również oczekiwana. Dodatkowo układ pamięci UFS 3.1 miał zastąpić starszy UFS 3.0. Co do tych rewelacji jednak nie jestem do końca przekonany. To rozwiązanie dopiero zadebiutowało na rynku. Jednak z drugiej strony, skoro Xiaomi Mi Mix Alpha to bardziej smartfon pokazowy, niż produkt sprzedażowy to producent mógłby sobie pozwolić na taki krok. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.