Na rynku konsol na dobrą sprawę liczą się obecnie tylko trzy firmy: Sony, Microsoft i Nintendo. To właśnie ta pierwsza wypuściła dokładnie 20 lat temu PlayStation 2, czyli legendarną konsolę, która po dziś dzień utrzymuje tytuł najlepiej sprzedającego się produktu tego typu na świecie. Kultowy sprzęt zadebiutował w Japonii 4 marca 2000 roku.

Urodziny PlayStation 2 – kultowa konsola ma już 20 lat

PlayStation 2

Choć ciężko w to uwierzyć, kultowe PlayStation 2 obchodzi dziś 20 urodziny. Konsola zadebiutowała 4 marca 2000 roku w Japonii, a w innych zakątkach świata pojawiła się dopiero kilka miesięcy później. Do Stanów Zjednoczonych trafiła dokładnie 26 października 2000 roku, a do Europy – 11 listopada 2000 roku. Najnowsza wówczas konsola Sony niemal od razu stała się hitem, w czym bez wątpienia pomogły świetne gry, które były na nią wydawane.

Zobacz także: Podwójne rabaty w PlayStation Store. Jakie gry warto kupić w nowej wyprzedaży?

Mimo że po PlayStation 2 pojawiło się PlayStation 3 i PlayStation 4, a już wkrótce zadebiutuje PlayStation 5, to właśnie ta 20-letnia konsola po dziś dzień może się chwalić mianem najlepiej sprzedającej się „maszynki do grania” w dziejach. Sprzęt rozszedł się dotychczas w ponad 155 milionach egzemplarzy, a więc PlayStation 4, które na początku lutego mogło się pochwalić wynikiem prawie 110 milionów sprzedanych sztuk, raczej już nie pobije wyniku ustanowionego przez swojego „pradziadka”. Pod koniec warto wspomnieć, że urodziny obchodził też wczoraj Switch od Nintendo, który wciąż sprzedaje się bardzo dobrze.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.