SonyS1

Kilka miesięcy temu Sony zaprezentowało dwa nowe tablety – S1 i S2. Do tej pory jednak nie wiadomo było, jakie nazwy będą nosić te urządzenia w momencie wprowadzenia do sprzedaży, ani kiedy to się stanie. Ostatnio pojawiły się kolejne informacje dotyczące modelu S1.

Sony, podobnie jak wielu innych producentów, chce dość wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na rynku tabletów z systemem Honeycomb – jest to przede wszystkim sprawa prestiżu i potwierdzenie, że dany producent sprzętu jest na bieżąco ze wszystkimi trendami. Największe zainteresowanie wśród użytkowników wzbudza model S1.

Sony S1 ma być wyposażony w ekran o przekątnej 9.4 cala i rozdzielczości 1280 x 768 pikseli. System operacyjny to oczywiście Honeycomb – w tym przypadku w wersji 3.1. Urządzenie ma mieć aparat cyfrowy 5 Mpx i kamerę internetową z matrycą 3 Mpx. Japoński producent najprawdopodobniej zdecyduje się na dwurdzeniowy proces taktowany z częstotliwością 1 GHz.

Urządzenia Sony nigdy nie należały do tanich, dlatego też w przypadku tego tabletu konieczne jest udostępnienie użytkownikom dodatkowych funkcji, które będą stanowiły pewnego rodzaju uzasadnienie dla wysokiej ceny. W związku z tym, S1 będzie wspierać np. obsługę Sony PlayStation Suite, dzięki czemu możliwe będzie kupowania i uruchamiania gier z PlayStation.

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, producent wprowadzając do sprzedaży swój tablet zdecyduje się na zmianę jego nazwy – oficjalnie będzie on dostępny jako Sony Tablet S. Najbardziej prawdopodobną datą debiutu rynkowego jest pierwsza połowa września. Nie wiadomo jednak, co z dwuekranowym modelem S2.

Japoński producent bardzo długo kazał czekać na swój tablet – producenci w tej chwili myślą już o urządzeniach, które będą wyposażone w kolejną generację układów, jak np. Nvidia Tegra 3 i najnowszą wersję systemu Android Ice Cream Sandwich. Największą niewiadomą nadal pozostaje cena – istnieje duża szansa, że Sony ustali rekordowo wysoką cenę, skutecznie odstraszając potencjalnych klientów.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula