Xiaomi Mi 10 Pro pokonany w DxO?

Aparat Xiaomi Mi 10 Pro pokonany? Tak donoszą przecieki

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Obecnie niekwestionowanym królem mobilnej fotografii pozostaje Xiaomi Mi 10 Pro. Smartfon ten oferuje niesamowitą baterię aparatów, dzięki którym jest w stanie wykonywać świetne zdjęcia niezależnie od tego, czy chcemy uwiecznić krajobraz, jakiś mały przedmiot, czy drugą osobę. Wiele jednak wskazuje, że już niedługo szczyt rankingu DxO zadrży w posadach. Możliwe nawet, że fotograficzny mocarz od Xiaomi całkowicie spadnie z podium.

Xiaomi Mi 10 Pro pokonany w DxO?

Najlepszy smartfon fotograficzny początku 2020 roku

To oczywiście wciąż jedynie przecieki i niepotwierdzone informacje. Warto więc podchodzić do nich z dużą rezerwą. W tym miesiącu poznamy smartfony dwóch producentów, które mają stoczyć walkę o tytuł króla mobilnej fotografii. Pierwszy z nich to seria OPPO Find X2, która zadebiutuje 6 marca. Kolejną jest rodzina Huawei P40, którą powinniśmy poznać 20 dni później, bo 26 marca. Pozostaje pytanie, który z nich pokona smartfon Xiaomi? A może zrobią to oba? Możliwe również, że wbrew przeciekom żaden z nich nie da rady pokonać obecnego lidera.

Zobacz też: Motorola G8 Power Lite – smartfon z potężną baterią doczekał się tańszej wersji

Przyjrzyjmy się jednak temu, co mają do zaoferowania. Find X2 Pro posiada potrójną konfigurację aparatu. Mówi się, że jest wyposażony w 13-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy, 48-megapikselową aparat szerokokątny Sony IMX586 oraz 48-megapikselowy aparat główny ze zmodernizowanym sensorem Sony IMX689, który został opracowany wspólnie przez japońskiego producenta i Oppo. Z drugiej strony, Huawei P40 Pro może się pochwalić większą liczbą aparatów o jeden moduł. Składa się na nią 52-megapikselowy obiektyw główny, 40-megapikselowy obiektyw szerokokątny, 8-megapikselowym aparat z obiektywem peryskopowym oraz czujnik ToF. Dodatkowo plotki głoszą, że zostanie wyposażony w jeszcze jeden obiektyw do wykonywania zdjęć makro. Biorąc pod uwagę, że Huawei dość często je stosuje, to jest to bardzo prawdopodobne. Mówiąc szczerze, mam nadzieję, że któryś z nich wygra. Nie pogorszy to przecież jakości zdjęć w Mi 10, natomiast będzie oznaczało ostrą walkę na tym polu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy