Nowy wygląd Google Photos pojawia się już u pierwszych użytkowników, więc można bliżej przyjrzeć się nadciągającym w aplikacji zmianom. Trzeba przyznać, że Google sporo czasu zajęło to, żeby poprawić wygląd swojego jednego z najpopularniejszych rozwiązań. Jednak warto będzie czekać na nową wersję aplikacji, bo ta w końcu pozbędzie się jednej z bardziej denerwujących funkcji.

Nowy wygląd Google Photos
Fot. AndroidPolice / Nowy wygląd Google Photos

Google Photos to jedno z tych narzędzi, z  którego korzysta się niemal codziennie. W końcu to tam lądują robione przez użytkowników zdjęcia, ale sama aplikacja nie jest pozbawiona wad. Szczególnie może przeszkadzać menu, które umieszczone jest razem z paskiem do wyszukiwania na samej górze ekranu. I to jedna z tych rzeczy, która ma niedługo zniknąć z Google Photos. I całe szczęście.

Nowy wygląd Google Photos

Nowy wygląd Google Photos zdaje się być bardziej intuicyjny i dostosowany do smartfonów z większymi wyświetlaczami. Obecnie dostęp do menu, które znajduje się w lewym górnym rogu, czasem mógł sprawiać problem. Szczególnie wtedy, kiedy urządzenie obsługuje się tylko jedną ręką. Zamiast paska wyszukiwania, ma się teraz na samej górze znajdować po prostu logo Google Photos. Samo wyszukiwanie zostanie przeniesione do menu na dole i będzie tym samym towarzyszyło Zdjęciom czy Albumom.

Zobacz też: TOP 10 najlepszych smartfonów z AnTuTu w lutym

Dodatkowo mają pojawić się także „Wspomnienia”, czyli coś w rodzaju przypomnień, które znamy, chociażby z aplikacji Facebooka. Jeżeli więc ktoś będzie miał ochotę zobaczyć, jakie zdjęcia robił rok czy dwa lata temu, Google mu to umożliwi. Pojawi się także wyczekiwana przez wielu funkcja przeglądania ostatnio dodanych fotografii do Google Photos z poziomu komputera. Google obiecywało, że będzie to możliwe i jak widać, słowa dotrzymało. Wydaje się, że cały wygląd aplikacji jest teraz „schludniejszy” i zdecydowanie łatwiej będzie ją obsługiwać. Teraz tylko przyjdzie poczekać na to, aż Google Photos będzie aktualizowane, co jak dobrze wiemy, może potrwać jeszcze trochę czasu.

Źródło: Android Police / Google Photos

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.