Premiera wyczekiwanej rodziny Galaxy S20 odbyła się już jakiś czas temu. Nowe flagowce od Samsunga zostały na ogół przyjęte bardzo ciepło, choć na chwilę obecną sprzedają się gorzej od poprzedników – najprawdopodobniej z powodu trwającej w najlepsze epidemii koronawirusa. Opisywane urządzenia działają pod kontrolą Androida 10 z nakładką One UI 2.1, która wprowadziła kilka nowości względem wersji 2.0. Jedną z nich jest integracja Spotify z systemową aplikacją „Zegar”.

Alarmy w Galaxy S20 zintegrowane ze Spotify

Galaxy S20 alarmy Spotify

Aplikacja Zegara to jedna z najczęściej używanych aplikacji przez użytkowników smartfonów. Ta obecna w serii Galaxy S20 z One UI 2.1 została zintegrowana ze Spotify, dzięki czemu właściciele najnowszych flagowców Samsunga będą mogli budzić się w rytm swoich ulubionych piosenek. W ustawieniach aplikacji „Zegar” można wybrać konkretny utwór ze Spotify i ustawić go jako dźwięk alarmu.

Zobacz także: [Promocje dnia] Smartfony OnePlus 7 Pro, Huawei nova 5T, powerbank Xiaomi Redmi 20000 mAh i więcej w super cenach!

Rzecz jasna, aby korzystać z opisywanej funkcji, trzeba posiadać zainstalowaną aplikację Spotify. Na chwilę obecną rozwiązanie jest dostępne jedynie na S-dwudziestkach, lecz znając Samsunga, niewykluczone, że z czasem udostępni je także na swoje starsze smartfony. Oczywiście integracja Spotify z aplikacją do alarmów nie jest niczym nowym, bo od 2018 roku posiada ją już m.in. „Zegar” od Google, który jest cały czas dostępny do pobrania za darmo w Google Play.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.