Poprawki bezpieczeństwa od Samsunga

Samsung nie zapomina o łatkach bezpieczeństwa

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Miesięczne aktualizacje Samsunga stały się w dzisiejszych czasach normą. Często nie wiadomo nawet, co konkretnie wnoszą, a już są dostępne dla flagowych urządzeń. Sytuacja znowu się powtórzyła. Jeszcze zanim Samsung ujawnił, co było zawarte w łatce bezpieczeństwa na ten miesiąc, firma już wysłała ją do kilku urządzeń, w tym zeszłorocznych flagowców, czyli samsungów Galaxy serii S10.

Poprawki bezpieczeństwa od Samsunga

Poprawki bezpieczeństwa od Samsunga

Teraz jednak producent zdradził, co zostało zawarte w najnowszym patchu bezpieczeństwa dla kompatybilnych urządzeń. Możemy się spodziewać, że w najbliższych dniach producent wprowadzi poprawkę bezpieczeństwa dla znacznie większej liczby urządzeń. Zacznijmy jednak od początku. Aktualizacja przynosi poprawki dla jednej krytycznej luki. Rozwiązano także problem dziesiątek błędów wysokiego i umiarkowanego ryzyka w systemie operacyjnym Android. Ta krytyczna luka może umożliwić lokalnej złośliwej aplikacji obejście zabezpieczeń systemu operacyjnego, które chronią dane programu przed innymi.

Zobacz też: Wyciek informacji w sprawie Huaweia – prawdziwa przyczyna niechęci ze strony USA?

Samsung naprawił również 25 luk, które zostały odkryte w jego własnym oprogramowaniu. Jedna z nich w trybie blokady pozwalała na odsłonięcie powiadomień po przekroczeniu limitu wprowadzania pinów. Inna związana była z niewłaściwą logiką weryfikacji w procesie aktualizacji firmware’u ekranu dotykowego, która mogła pozwolić napastnikowi na załadowanie złośliwego oprogramowania na urządzenie. Mówimy więc o rozwiązaniu dość poważnych problemów bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że poprawki te trafią do jak największej liczby urządzeń producenta. Zwłaszcza tych z niższej półki cenowej jak niższe numery serii Galaxy A czy Galaxy M.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy