ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dochodzenie Unii Europejskiej przeciwko Nintendo Switch Pro

Nintendo Switch jest już z nami 3 lata

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Wczoraj minęło 3 lata od dnia premiery konsoli Nintendo Switch. Początkowo niewiele osób wierzyło w sukces nowej konsoli dużego N. Wii było hitem, lecz z kolei Wii U okazało się dużo mniej pożądanym przez klientów sprzętem. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży, aby zrozumieć jak bardzo Wii U zawiodło graczy i samego producenta. Wii znalazło ponad 100 milionów nabywców a Wii U zaledwie 13 milionów. Jak na chwilę obecną radzi sobie na rynku najnowsza konsola Nintendo?

Nintendo Switch po 3 latach nadal sprzedaje się świetnie

Nintendo Switch 3 lata

Pod koniec 2019 roku liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 50 milionów. Nintendo Switch doczekało się w 2019 odświeżonej wersji nazywanej New Nintendo Switch oraz mniejszej, bardziej mobilnej i tańszej odmiany Nintendo Switch Lite. Co ciekawe, wersja Lite pozbawiona jest w zasadzie najważniejszych funkcji starszego brata, czyli możliwości podłączenia do telewizora oraz wygodnej gry z kontrolerem w dłoniach, ale mimo to sprzedaje się świetnie. Biblioteka gier stale się rozrasta. Hity takie jak Super Mario Odyssey oraz The Legend of Zelda: Breath of the Wild po dziś dzień są najczęściej kupowanymi grami na Nintendo Switch.

Ceny gier na Nintendo Switch po 3 latach nie spadają, ale to niekoniecznie minus

Nintendo Switch 3 lata

Bardzo interesująco wygląda na dzień dzisiejszy rynek gier na tę konsolę. Przyzwyczailiśmy się, że gry z biegiem czasu tanieją – prawda? Gra zakupiona PC, Xboxa One lub PlayStation 4 po kilku miesiącach ma cenę niższą często o kilkadziesiąt złotych. Z grami na Switcha jest inaczej. Większość dużych produkcji dziś kosztuje tyle samo co w dniu premiery. Jest więc drogo, ale z kolei kupując grę, mamy pewność, że za kilka miesięcy będziemy mogli ją odsprzedać za podobną do wydanej kwotę. Dlatego mimo obecności sklepu z cyfrowymi wersjami gier większość graczy wybiera wydania pudełkowe. Tytuły kupione eShopie są przypisana do konta. Te w pudełku nie i śmiało możemy nimi później handlować na forach lub portalach aukcyjnych.

Zobacz także: Trwają prace nad BioShock na Nintendo Switch

Źródło: Nintendo, Nintendo Everything, wiedza własna

Sprawdź najnowsze wpisy