Xiaomi zastrzegło nowy wzór przemysłowy. Cała konstrukcja jest dość pokraczna. Jest to etui na smartfona z miejscem na słuchawki. To nie zostało jednak w żaden sposób sensownie ukryte. Ot, jakby ktoś przykleił standardowe pudełko do przechowywania i ładowania słuchawek do niego. Nie wygląda to ani zbyt dobrze, ani zbyt ergonomiczne. Jedynym plusem, jaki widzę w przypadku tego rozwiązania, jest gwarancja, że nie porysujemy obiektywu aparatu, odkładając smartfon na stół. Taki manewr jednak odradzam ze względów bezpieczeństwa.

Etui na smartfona z miejscem na słuchawki

Wyżej możecie zobaczyć wzór patentowy tego rozwiązania oraz moją autorską wizualizację tego, jak może ono wyglądać w praktyce. Chociaż mam nadzieję, że produkt firmy będzie się jednak prezentował znacznie lepiej niż moje dzieło. Teraz jednak podejdźmy do sprawy nieco poważniej. W opisie patentu czytamy: 

Ten produkt to akcesorium do telefonu komórkowego, które można zainstalować na nim. Można go wykorzystać do przechowywania słuchawek i ich naładowania.

Zobacz też: Ekran Oppo Watch – to może być prawdziwy hit

Ciekawe, czy będzie on posiadał wewnętrzną baterię, czy też skorzysta z energii znajdującej się w samym urządzeniu? Takie umiejscowienie słuchawek może sugerować, że wykorzysta on ładowanie QI ze smarfona. Nic innego bowiem nie tłumaczy tak topornej konstrukcji. Z drugiej strony nie ma obecnie w ofercie Xiaomi ani smartfona, ani słuchawek obsługujących taką funkcjonalność. Możliwe więc, że ten dość pokraczny wzór jest poszlaką na pojawienie się takiego urządzenia w ofercie chińskiego giganta. Mimo wszystko pojawia się tu wiele pytań. Na przykład jak takie coś wygodnie wyciągnąć z kieszeni? Albo w ogóle jak to nosić? Każdy, kto chociaż raz nosił w spodniach niewielki aparat fotograficzny z lekko wystającym obiektywem, wie, jakie to potrafi być frustrujące. Możliwe jednak, że to jeden z tych pomysłów, które po zarejestrowaniu trafiają do szuflady. Mam nawet taką cichą nadzieję. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.