Lenovo zaprezentowało nowe komputery przenośne z serii ThinkPad. Chiński producent zapowiedział, że najnowsze laptopy poszerzą dotychczasową ofertę i dadzą klientom większy wybór. Lenovo pochwaliło się także, że jako pierwsza firma zaoferuje sprzęt z mobilnymi procesorami AMD Ryzen PRO 4000.

Jakie specyfikacje mają laptopy ThinkPad, które zaprezentowało Lenovo?

Pierwsza kategoria wśród nowości od Lenovo to laptopy biznesowe – ThinkPad T14, T14s oraz T15. Nowe komputery posiadają tryb wstrzymania z zachowaniem łączności czy wybudzanie głosem. Nie brakuje także głośników Dolby Audio oraz jasnych wyświetlaczy z opcjonalną obsługą technologii Dolby Vision. Laptopy posiadają łączność WiFi 6 i WWAN kat. 16 (ta druga propozycja jest opcjonalna). Komputery od Lenovo z serii T posiadają ekrany o przekątnej 14″ lub 15″. Sprzęt występuje z systemem Windows 10 Pro. Zastosowane procesory to Intel Core vPro 10. generacji oraz AMD Ryzen PRO 4000.

lenovo zaprezentowało thinkpad

Kolejną kategorią są mobilne laptopy, określane przez Lenovo jako reprezentanci klasy premium. Nowości to modele ThinkPad X13 oraz X13 Yoga. Mają one odzwierciedlić możliwości komputerów z serii T, ale być bardziej mobilne. Jeśli zatem ktoś potrzebuje przenośnego i wielofunkcyjnego rozwiązania, może się zainteresować tym segmentem. Komputery X13 posiadają 500-nitowy wyświetlacz FHD z filtrem PrivacyGuard ePrivac oraz z funkcją PrivacyAlert. Ta ostatnia ma chronić dane użytkownika przed osobami, które stoją za jego plecami. X13 Yoga oferuje też, chociażby głośniki Dolby Audio i opcjonalnie wyświetlacz UHD OLED. Procesory zastosowane w mobilnych nowościach od Lenovo są takie same, jak w przypadku najnowszych komputerów z serii T.

Czytaj także: Czy laptopy staną się droższe w wyniku braku części?

Ostatnie propozycje firmy Lenovo są dedykowane przedsiębiorcom wyposażającym firmowe biura. Chodzi o modele ThinkPad L14, L15, L13 i L13 Yoga. Mają one łączyć ze sobą wydajność i opłacalność. Czym różnią się jednak od wspomnianych w poprzednich akapitach komputerów? Laptopy z serii L mają nowe klawisze funkcyjne zunifikowanej łączności (dotyczy to modeli L14 i L15). Nowe laptopy posiadają także czytniki linii papilarnych obsługiwane przez Windows Hello. Pod względem procesorów oraz standardów łączności, urządzenia w najważniejszych aspektach wypadają identycznie, jak laptopy z serii T oraz X. Modele z serii L mają być jednak smuklejsze i lżejsze, choć mogłoby się wydawać, że te atrybuty będą podkreślane w serii X.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.