qualcomm snapdragon logo

 

Qualcomm jest jednym z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejszym, producentem układów scalonych dla urządzeń mobilnych. Tym samym seria Snapdragon znaczy zdecydowanie więcej niż Broadcom, MediaTek i inne mniej popularne firmy. W takim razie przyjrzyjmy się planom amerykańskiej firmie.

 

Obecnie najlepszym stosowanym układem z serii Snapdragon jest model oznaczony numerem 805 i można go spotkać w odmianach Samsunga Galaxy S5 oraz LG G3. Jednak doskonale wiemy, że w ofercie Qualcomm ma nowe jednostki, które korzystają z 64-bitowej architektury. Kiedy one się pojawią? Na to pytanie najlepszą odpowiedzią są ujawnione następujące plany:

 

qualcomm snapdragon kalendarz1 qualcomm snapdragon kalendarz

 

Z nich jasno wynika, że producenci smartfonów i tabletów jeszcze pod koniec roku będą mogli zaprezentować urządzenia ze Snapdragonem 410, 610 lub 615. Z kolei mocniejsze jednostki w postaci potężnych Snapdragonów 808 i 810 pojawią się dopiero w przyszłym roku, a bardziej realnym terminem jest nawet druga połowa tych dwunastu miesięcy.

 

Tym samym można jasno stwierdzić, że wszelkie plotki mówiące o Nexusie 6 ze Snapdragonem 810, który miałby pojawić się w tym roku mijają się z prawdą. Dodatkowo wiemy, że 64-bitowe jednostki muszą poczekać na premierę Androida L, gdyż dopiero ten system tak naprawdę jest w stanie obsłużyć nową architekturę.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.