ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kiedy Qualcomm wprowadzi nowe Snapdragony do masowej produkcji?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
qualcomm snapdragon logo

Qualcomm jest jednym z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejszym, producentem układów scalonych dla urządzeń mobilnych. Tym samym seria Snapdragon znaczy zdecydowanie więcej niż Broadcom, MediaTek i inne mniej popularne firmy. W takim razie przyjrzyjmy się planom amerykańskiej firmie.

Obecnie najlepszym stosowanym układem z serii Snapdragon jest model oznaczony numerem 805 i można go spotkać w odmianach Samsunga Galaxy S5 oraz LG G3. Jednak doskonale wiemy, że w ofercie Qualcomm ma nowe jednostki, które korzystają z 64-bitowej architektury. Kiedy one się pojawią? Na to pytanie najlepszą odpowiedzią są ujawnione następujące plany:

qualcomm snapdragon kalendarz1
qualcomm snapdragon kalendarz

Z nich jasno wynika, że producenci smartfonów i tabletów jeszcze pod koniec roku będą mogli zaprezentować urządzenia ze Snapdragonem 410, 610 lub 615. Z kolei mocniejsze jednostki w postaci potężnych Snapdragonów 808 i 810 pojawią się dopiero w przyszłym roku, a bardziej realnym terminem jest nawet druga połowa tych dwunastu miesięcy.

Tym samym można jasno stwierdzić, że wszelkie plotki mówiące o Nexusie 6 ze Snapdragonem 810, który miałby pojawić się w tym roku mijają się z prawdą. Dodatkowo wiemy, że 64-bitowe jednostki muszą poczekać na premierę Androida L, gdyż dopiero ten system tak naprawdę jest w stanie obsłużyć nową architekturę.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy