hp-touchpad

Tak, dobrze przeczytaliście, ale nie martwcie się – jest pewien haczyk.

Od początku: HP w poprzednim tygodniu oficjalnie zapowiedziało zakończenie produkcji wszystkich urządzeń z systemem WebOS. W związku z tym, w niektórych sklepach tablety HP Touchpad osiągnęły absurdalnie niskie ceny – 99$ (ok. 290 zł) za wersję 16 GB oraz 149$ (ok. 430 zł) za 32 GB pamięci wewnętrznej. Ich specyfikacja prezentuje się następująco:

  • ekran 9,7 cala w rozdzielczości 1024×768;
  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon 1,2 GHz;
  • 1 GB pamięci RAM;
  • przednia kamerka do wideorozmów 1,3 Mpx;
  • moduł Wi-Fi;

Robi wrażenie jak na urządzenie za 300 złotych, prawda? Niestety, domyślnym systemem jest wspomniany już WebOS, ale ten problem niedługo może zostać rozwiązany.

Witryna hacknmod.com zaoferowała nagrodę 1500 $ (ok. 4300 zł) za pełny port Androida na HP Touchpada. Gwoli ścisłości cel został podzielony na kilka etapów i nagroda zagwarantowana jest wyłącznie za najdroższy (450 $), pierwszy etap. Reszta zadań czeka na sponsorów, którzy miejmy nadzieję, szybko się znajdą.

HPTouchpad

TouchDroid team ogłosił, że już udało mu się przeportować Gingerbreada i wkrótce wynik swojej pracy pokaże światu, wraz z instrukcją instalacji. Biorąc pod uwagę obecną popularność, HP Touchpad powinien za jakiś czas dostać również Honeycomba, a wtedy stanie się w pełni funkcjnalnym tabletem.

Dla mieszkańców Europy największym problemem jest dostępność urządzenia. Na stronie internetowej BestBuy nie można go kupić od kilku dni, a dorwanie chociaż jednego egzemplarza w fizycznym sklepie graniczy z cudem. Szkoda, że takie rzeczy nie zdarzają się w Polsce…

źródło: androidguys.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński