Tablety Asusa na targi IFA: nieszablonowe przekątne 9,4- i 14,2-cali

Łukasz Pająk Newsy 2014-08-19

asus logo

 

Niedawno Asus zaprosił zainteresowanych na swoją konferencję związaną z ostatnimi wartymi uwagi tegorocznymi targami, a więc IFA w Berlinie. Jednak kompletnie nie wiedzieliśmy, co Tajwańczycy mogą zaprezentować już za dwa tygodnie – teraz raczej nie mamy wątpliwości.

 

Asus znany jest bardziej z tworzenia tabletów aniżeli smartfonów chociaż i te drugie są chwalone. Tym razem Tajwańczycy również najprawdopodobniej zaprezentują mobilne urządzenia, które wyparły z rynku netbooki. Jednak czeka nas pewne zaskoczenie, które już zauważyliście w tytule. Ujawnione modele poznaliśmy dzięki GFX Bench, co oznacza, że także nie jest nam obca specyfikacja. Większy, 14-calowy tablet, będzie mógł pochwalić się następującymi danymi:

 

asus k01b gfxbench 14,2

 

Mniejsze, 9,4-calowy urządzenie i jego specyfikacja:

 

asus k01e gfxbench 9,4

 

Widać, że powyższe tablety wiele łączy z Nexusem 7 (2013), którego notabene producentem również jest Asus. W kwestii różnić pomiędzy „większym”, a „mniejszym” należy wymienić czujnik światła, który znalazł miejsce jedynie w 14-calowym egzemplarzu. Dodatkowo ten model może również stanowić jednego z członka rodziny Transformer Pad, a więc dołączana klawiatura i mamy notebooka. W innym wypadku będzie to naprawdę ogromny tablet.

 

Asus mimo że nieśmiało to powolutku wyrabia coraz lepszą pozycję na mobilnym rynku, ale raczej Tajwańczycy bardziej wolą się skupić na tworzeniu podzespołów do komputerów jak i laptopach aniżeli tabletach. Uważacie, że producent Nexusa 7 powinien zaangażować się w mobilnym rynek?

 

 

źródło: Androidcommunity


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x