ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android 11 Developer Preview

Android 11 poinformuje użytkowników, którzy ładują smartfon bezprzewodowo w zły sposób

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Pierwsza wersja testowa Androida 11 została oficjalnie zaprezentowana niecałe dwa tygodnie temu. Nowe wydanie popularnego systemu wprowadza wiele nowości, które cały czas są odkrywane. Dziś pewną bardzo ciekawą funkcję zauważył użytkownik Reddita, który zdecydował się podzielić swoim znaleziskiem z innymi.

Android 11 z ciekawą funkcją dotyczącą bezprzewodowego ładowania

Android 11 bezprzewodowe ładowanie alert

Android 11 równa się wielu nowościom. Jak się okazało, jedną z nich jest bardzo ciekawe powiadomienie, które wyświetla się, gdy użytkownik ładuje smartfon bezprzewodowo w niewłaściwy sposób. „Niewłaściwy sposób” oznacza w tym przypadku złe ułożenie urządzenia na macie ładującej. Nie jest jasne, w jaki sposób Android 11 będzie to wykrywać, lecz najprawdopodobniej po ładowaniu z prędkością niższą niż maksymalna.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi 9T, Motorola Moto G7 Plus, AMD Ryzen 9 3900X i więcej w fenomenalnych cenach!

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy opisywana funkcja będzie działać na wszystkich smartfonach obsługujących bezprzewodowe ładowanie, czy też może tylko na rodzinie Pixel 4 (i następnych), na której została zaobserwowana. Co więcej, aktualnie nie wiadomo nawet, czy powiadomienia o złym ułożeniu smartfona na macie ładującej w ogóle trafi do finalnej wersji Androida 11, bo jak wiadomo – Google często ostatecznie rezygnuje z funkcji, które były dostępne w testowych wydaniach Zielonego Robocika. Jak dla mnie to świetna nowośc, więc mam szczerą nadzieję, że zostanie z nami na dłużej.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy