ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Messenger cofanie wysłanych wiadomości

Messenger na iOS właśnie stał się dwa razy szybszy i cztery razy lżejszy. Co z Androidem?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych na świecie. Aplikacja od Facebooka jest dostępna na obie najważniejsze platformy mobilne: Androida i iOS. To właśnie na tę drugą firma udostępniła właśnie zupełnie nową aplikację Messenger, która jest aż dwa razy szybsza i cztery razy lżejsza od poprzedniej. Użytkownicy iPhone’ów mają się z czego cieszyć.

Messenger na iOS znacznie szybszy i lżejszy

messenger na windowsa

Jeśli chodzi o wady Messengera, to wiele osób wytykało w tym przypadku szybkość działania aplikacji i jej wagę. Facebook najwyraźniej wziął sobie do serca narzekania użytkowników, bo znacznie poprawił te aspekty. Znacznie, bo nowa aplikacja Messenger, która właśnie trafiła do App Store, jest aż dwa razy szybsza i cztery razy lżejsza od poprzedniej. Teraz program składa się z jedynie około 360 tysięcy linijek kodu zamiast 1,7 miliona.

Zobacz także: [Promocje dnia] Xiaomi Mi 9T, Motorola Moto G7 Plus, AMD Ryzen 9 3900X i więcej w fenomenalnych cenach!

Jakby tego było mało, nowa aplikacja ma wykorzystywać znacznie mniej zasobów urządzenia podczas działania. Nie da się ukryć, że Messenger na iOS został zbudowany od podstaw, więc niektóre znane funkcje mogą być czasowo niedostępne. Mając to na uwadze, Facebook obiecał, że przywróci je tak szybko, jak tylko to możliwe. Firma Marka Zuckerberga włożyła wiele pracy w swoją lubianą apkę. Wygląda na to, że było warto, bo pierwsze opinie użytkowników są przytłaczająco pozytywne. Należy wspomnieć, że nowy Messenger nie jest dostępny do pobrania od razu dla wszystkich, bo jest rozprowadzany falami.

Jeśli zaś chodzi o odchudzone i szybsze wydanie aplikacji na Androida, to na razie… Facebook nic nie wspomniał. Niestety nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie użytkownicy smartfonów z Zielonym Robocikiem doczekali się przebudowanej wersji Messengera.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy