ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Tab 10.1 już oficjalnie w Polsce!

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
Samsung-Galaxy-Tab-101-1

Informacje na temat Samsunga Galaxy Tab 10.1 od samego początku wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród osób obserwujących rynek tabletów z systemem Honeycomb. Polski oddział Samsunga oficjalnie poinformował o dostępności tego urządzenia w kraju nad Wisłą.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ma być kolejnym potwierdzeniem, że tablety z systemem Honeycomb są naprawdę warte uwagi, pełniąc funkcję idealnego uzupełnienia między smartfonem a laptopem. Wiele osób, w tym z Polski, niecierpliwie oczekiwało momentu, gdy urządzenie będzie wreszcie oficjalnie dostępne, bez potrzeby sprowadzania go np. ze Stanów Zjednoczonych.

Konfiguracja sprzętowa tego tabletu od dłuższego czasu nie jest żadną tajemnicą – ekran ma przekątną 10.1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, procesor to dwurdzeniowa jednostka Tegra 2 taktowana z częstotliwością 1 GHz, ponadto 1 GB pamięci RAM DDR2, wbudowana pamięć wewnętrzna to 16 GB. Istnieje dodatkowo możliwość rozszerzenia jej za pomocą karty microSD.

Samsung-Galaxy-Tab-101-2

W tylnej części obudowy zastosowano aparat 3.2 Mpx z lampą błyskową LED, natomiast nad ekranem znajduje się kamera internetową z matrycą 2 Mpx. Samsung zdecydował się na wprowadzenie do Polski dwóch wersji Galaxy Taba – z modułem WiFi lub WiFi + 3G. Ta ostatnia pozwala również na korzystanie z transmisji danych za pośrednictwem operatorów telefonii komórkowej.

Na zainteresowanie tym urządzeniem bardzo duży wpływ będzie miała cena – ta oczywiście uzależniona jest od wersji. Sugerowana cena detaliczna za wariant wyposażony tylko w WiFi wynosi 2099 złotych. Model obsługujący zarówno WiFi, jak i 3G jest droższy o 200 złotych, co w sumie daje cenę 2299 złotych.

Wśród największych konkurentów Samsunga Galaxy Tab 10.1 wymieniano m.in. Asusa Eee Pad Transformera oraz Acera Iconię Tab A500. W tej chwili przewagą koreańskiego tabletu na tle Asusa jest fakt dostępności wersji WiFi i 3G. Osoby, którym nie zależy na łączności 3G najprawdopodobniej zdecydują się na zakup Transformera, który jest ok. 600 złotych tańszy, podobnie jak Iconia Tab A500.

Galaxy Tab 10.1 w wersji dostępnej w Polsce ma standardowo zainstalowany system Honeycomb 3.1 – na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, kiedy Samsung zdecyduje się na udostępnienie aktualizacji do ostatniej wersji systemu przeznaczonego dla tabletów. W sytuacji, gdy aktualizacja zostanie udostępniona, z całą pewnością otrzymają ją również użytkownicy z Polski.

źródło: własne

Sprawdź najnowsze wpisy