Huawei Search App

Huawei Search App – aplikacja do wyszukiwania zamiast tej od Google

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Czym jest Huawei Search App? To odpowiedź firmy na potrzeby jej klientów, którzy będą korzystać z urządzeń pozbawionych dostępu do usług Google. Dobrze wiemy, że te kojarzą się głównie z możliwościami silnika do wyszukiwania, więc Huawei musiało stworzyć swoją aplikację, która da podobne rezultaty. Jak im idzie?

Huawei Search App
Fot. XDA-Developers / Huawei Search App

Jest już AppGallery, a także Huawei Mobile Service, czyli alternatywy dla usług Google, a teraz przyszła pora na wytoczenie potężnych dział. Chodzi o dedykowaną aplikację do wyszukiwania treści. Wprawdzie król jest tylko jeden, ale nikt nie powiedział, że nie da się go zdetronizować i choć Huawei raczej nie będzie miał na to szans, to przynajmniej próbuje.

Huawei Search App

Huawei Search App pojawiło się już w wersji APK na forum, gdzie Huawei poszukiwał testerów swojej nowej aplikacji. W obroty wziął ją jeden z redaktorów XDA-Developers i sprawdził na Huawei Mate 30 Pro. Wprawdzie to jeszcze wersja beta rozwiązania, ale faktycznie jest szansa na to, że z powodzeniem zastąpi aplikację Google. W przyszłości, bo przed Huawei jeszcze daleka droga do tego, by w pełni zastąpić rozwiązania konkurencji.

Zobacz też: Huawei globalnym liderem Wi-Fi 6

W Huawei Search App nie ma zintegrowanych tych elementów, do których użytkownicy sprzętów z Androidem mogli się przyzwyczaić (np. Google Lens), ale w tej sytuacji to absolutnie zrozumiałe. Niewykluczone, że z czasem do aplikacji będą dodawane nowe funkcje. Obecnie znajduje się tam tylko m.in. prognoza pogody czy kalkulator. Jeżeli chodzi o możliwości wyszukiwania, to zwracane są najprostsze wyniki, czyli lista stron, wiadomości lub zdjęcia powiązane z daną frazą.

Nie do końca wiadomo, na jakim silniku operuje Search App. Widać, że firma szuka wszelkich sposobów na to, żeby dać swoim klientom to, do czego ci byli już przyzwyczajeni. Część z nich z pewnością się do tego stanu rzeczy przyzwyczai. Natomiast część będzie wgrywać aplikację Google na własną rękę. Żadne z rozwiązań nie jest idealne.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy