Android 10 został zaprezentowany na początku września ubiegłego roku. Mimo że od jego premiery minęło już prawie pół roku, nadal tylko niewielka część smartfonów otrzymała go w formie aktualizacji. Na szczęście dziś stosowne uaktualnienie zaczęło trafiać do użytkowników Xiaomi Mi A3, choć trzeba uczciwie przyznać, że nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Xiaomi Mi A3 z Androidem 10. Niestety nie obyło się bez problemów

Xiaomi Mi A3 Android 10

W styczniu Xiaomi zdradziło, że Mi A3 dostanie aktualizację do Androida 10 w połowie lutego. Niestety firma nie dotrzymała obietnicy z powodu epidemii koronowirusa, która zmusiła ją do wstrzymania prac nad uaktualnieniem. Na szczęście jednak Android 10 zaczął już trafiać do pierwszych użytkowników Xiaomi Mi A3. Nowa wersja oprogramowania waży dokładnie 1305,3 MB i wprowadza wiele nowości i zmian. Wśród najważniejszych można zdecydowanie wymienić ciemny motyw systemowy, nowe gesty, a także ustawienia prywatności.

Zobacz także: Epic Games nie przestaje rozdawać – jakie gry będą dostępne za darmo w tym tygodniu?

Jak donoszą pierwsi użytkownicy, najnowsza aktualizacja jest niestety bardzo niedopracowana. Wśród błędów i niedoróbek znalazły się m.in. bootloopy, problemy z czytnikiem linii papilarnych i interfejsem, a także nagminne zamykanie się aplikacji aparatu. Jeśli więc oprogramowanie do was dotrze, to instalujecie je na własną odpowiedzialność. Osobiście poczekałbym jeszcze trochę na Androidzie 9 Pie, dopóki Xiaomi nie wypuści poprawionej wersji opisywanej aktualizacji.

Źródło: AndroidPolice

AKTUALIZACJA (04.03.2020):

Xiaomi odniosło się do sytuacji. Oświadczenie firmy znajduje się poniżej.

Xiaomi zdaje sobie sprawę z problemów jakie zgłaszali użytkownicy po aktualizacji oprogramowania telefonów Mi A3 do Android 10. Nasz zespół pracuje obecnie nad naprawą wszystkich błędów i jeszcze w marcu br. aktualizacja trafi przez OTA do wszystkich właścicieli Mi A3